Największy producent kurczaków na Ukrainie wznowił eksport

Zaskakujące informacje opublikowała agencja Bloomberg. Według Bloomberga,  firma MHP – największy producent kurczaków na Ukrainie – wznowiła eksport drobiu pomimo trudnych warunków wojennych.

Największy producent kurczaków na Ukrainie wznowił eksport
Największy producent kurczaków na Ukrainie wznowił eksport

Wcześniej ukraińska firma wstrzymała wysyłki zagraniczne, ponieważ przerwany został  łańcuch dostaw, zamknięte zostały porty morskie, a statki handlowe omijają ten region. Firma została odcięta od morskich tras transportowych, które były niezbędne do prowadzenia działalności eksportowej. W warunkach wojennych zaczęto jednak poszukiwać alternatywnych rozwiązań.

Eksport drobiu został wznowiony poprzez uruchomienie transportu ciężarowego

Z informacji udzielonych dla Bloomberg News przez przedstawiciela MHP wynika, że eksport drobiu został wznowiony poprzez uruchomienie transportu ciężarowego. Rozważany jest również eksport koleją, ale stanowi on pewne trudności ze względu na różnice w infrastrukturze między kolejami ukraińskimi a europejskimi. Ukraińska firma planuje również rozpocząć od kwietnia kampanię zasiewów na dużą skalę – obsiać 95 proc. swojej ziemi. Kampania zasiewów objęłaby środkową i zachodnią część z Ukrainy, czyli regiony, które są uważane za bezpieczniejsze w porównaniu do reszty kraju. MHP koncentruje się na pozyskiwaniu pieniędzy, które są niezbędne do sfinansowania kampanii zasiewów na 360 tys. hektarów ziemi.

Źródło: KIPDiP

Zostaw komentarz

  1. Brawo, jestem pełna podziwu i szacunku dla dla ludzi, którzy w ekstremalnych warunkach podejmują wysiłki, aby przywrócić zalążki normalnego życia!!! Ukraińcy dali najwyższe dowody na to, że zasługują na swój własny kraj! Udowodnili to własną krwią, tysiącami poległych istnień, odwagą walczących!!! CHWAŁA UKRAINIE!!!

  2. Dziwna ta wojna…
    Przemysl podnosi sie, rolnictwo rusza, fermy drobiu tez , my sciagamy na potege ,, uchodzcow, kuszac ich niebywalymi socjalami
    A na wschodie rozlew krwi i coraz mniej widze winy rosji
    Otworzmy oczy zanim bedzie za pozno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Optymistyczne prognozy dla tankujących

W tym tygodniu odnotowaliśmy w średnich cenach benzyny 95-oktanowej wyraźną zmianę obniżkową. To zapewne ucieszy kierowców, którzy właśnie wyruszyli na letnie wakacje. Podobne spadkowe...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE