Traktorzysta przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Do wypadku doszło 22 marca w miejscowości Krasne – Potockie. 19-letniego mężczyznę przygniótł ciągnik rolniczy.

Traktorzysta przygnieciony przez ciągnik rolniczy

19-latek przygnieciony przez ciągnik podczas wykonywania prac gospodarskich

22 marca o godzinie 15.59 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie zadysponowane zostały do działań do Krasnego Potockiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że mężczyzna w wieku 19 lat został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas wykonywania prac gospodarczych. Poszkodowany przytomny znajdował się pod ciągnikiem z przygniecioną kończyną dolną.

Traktorzysta przygnieciony przez ciągnik rolniczy
Traktorzysta przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu poszkodowanego z pod ciągnika przy użyciu siły fizycznej ratowników. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Ewakuowano poszkodowanego do najbliższej drogi w celu szybkiego przekazania załodze karetki Pogotowia ratunkowego. Odłączono klemy akumulatora.

Po przekazaniu poszkodowanego załodze karetki Pogotowia ratunkowego dalsze działania polegały na zasypaniu wycieku oleju przekładniowego z ciągnika. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję ciągnik został postawiony na koła przy użyciu siły fizycznej ratowników oraz drugiego ciągnika. Działania strażaków trwały dwie godziny.

Źródło i fot.: Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE