360 stopni korzyści dla każdego rolnika, czyli jesienna oferta specjalna Kärcher

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jest dziś w rolnictwie absolutną koniecznością.  Zintegrowane myślenie to klucz do sukcesu. Nie wystarczy tylko samo urządzenie czyszczące i środki chemiczne. Te ostatnie muszą być przyjazne dla środowiska i tak wydajne jak to tylko możliwe. Należy też wiedzieć jak pracować, by efekty były doskonałe a nasze gospodarstwo idealnie czyste i bezpieczne.  Kärcher jako dostawca kompleksowych rozwiązań oferuje produkty idealnie odpowiadające tym potrzebom. Rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb nie tylko zapewniają najwyższy standard higieny, ale także są opłacalne pod względem finansowym. Teraz w ofercie 360 stopni korzyści każdy rolnik znajdzie dla siebie świetne urządzenia czyszczące w atrakcyjnych, obniżonych cenach oraz otrzyma voucher o wartości 500 lub 1000 zł na dalsze zakupy sprzętu niezawodnej niemieckiej marki.

Zasadniczo każdy proces czyszczenia w rolnictwie przebiega dość podobnie. Po wstępnym czyszczeniu, które odbywa się na sucho zanieczyszczenia zmiękczane za pomocą środka zmiękczającego. Następnie resztki brudu usuwa się przy użyciu urządzenia wysokociśnieniowego i odpowiedniego środka czyszczącego. Na koniec należy dokładnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia i zdezynfekować. Choć brzmi to prosto wcale takie nie jest. Gdy przyjrzeć się z bliska cały proces jest pełen pułapek. Nie każdy środek czyszczący jest odpowiedni do konkretnego celu. Jeżeli ścianę czy podłogę możemy spokojnie wyczyścić uniwersalnym środkiem, to już skomplikowane maszyny, na przykład dojarki, wymagają specjalnego środka czyszczącego. Należy stosować środek pasujący do materiału, który chcemy wyczyścić, tak aby skutecznie usunąć brud i nie uszkodzić części czyszczonego urządzenia.

Urządzenia wysokociśnieniowe – niezastąpieni pomocnicy

Nacisk na optymalizację kosztów oraz zachowanie najwyższych standardów BHP w rolnictwie i to zarówno w hodowli zwierząt jak i uprawie roślin sprawia, że technologia czyszczenia pod wysokim ciśnieniem jest najbardziej pożądana do utrzymania czystości w gospodarstwie rolnym. Specyfika branży i duża ilość trudnych do usunięcia zabrudzeń powoduje, że warto wybrać sprzęt z najwyższej półki, tak by służył długo i by efekty pracy były zawsze doskonałe.

Firma Kärcher posiada w ofercie zarówno urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody jak i bez niego. Te pierwsze mają symbol HDS, drugie natomiast HD. Urządzenia HDS są doskonałe i dzięki możliwości czyszczenia w trybie pary skuteczne w usuwaniu nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń,

Co do skuteczności przeciw koronawirusowi to do czasu zakończenia dalszych testów i dostępności odpowiedniego certyfikatu do dezynfekcji za pomocą HDS w trybie pary:

  • Zaleca się 2-etapową metodę czyszczenia gorącą wodą / parą i dezynfekcję środkiem dezynfekcyjnym
  • Zaleca się odzyskanie zużytej wody w celu zabicia pozostałego wirusa

Czyszczenie HDS jest także skuteczne w przypadku patogenów powodujących choroby zwierząt gospodarskich jak ptasia grypa czy afrykański pomór świń.

Jednak warto też zwrócić uwagę na urządzenia HD – bez podgrzewania wody. One z zastosowaniem odpowiednich środków czyszczących także są niezwykle przydatne w gospodarstwie rolnym. A ich zakup jest dużo tańszy, zwłaszcza w nowej ofercie niemieckiego porducenta.

W ofercie promocją objęte są 4 urządzenia wysokociśnieniowe bez podgrzewania wody HD. Warto przybliżyć zwłaszcza jedną z nich, mianowicie HD 10/23-4 S Plus. Jest to mocna, niezawodne urządzenia, przeznaczona do długotrwałej, ciężkiej pracy w sektorach takich jak: rolnictwo ale także budownictwo, leśnictwo przemysł czy zakłady komunalne i duże firmy transportowe. Wyposażona w mocny, trwały, 4-biegunowy wolnoobrotowy silnik trójfazowy chłodzony powietrzem i wodą i trójtłokowa pompę z mosiężną głowicą. Dostępny z bogatym wyposażeniem dodatkowym, które zwiększa zakres zastosowań. Skuteczny filtr wstępny ochrania pompę przez zabrudzeniami znajdującymi się w doprowadzanej do urządzenia wodzie. Duże ogumowane koła sprawiają, że przemieszczanie urządzenia jest łatwe i lekkie nawet na nierównej nawierzchni. W standardzie urządzenie wyposażone w pistolet EASY!Force Advanced z obrotową lancą, 10 m wąż wysokociśnieniowy, dyszę Power i dyszę rotacyjną. EASY!Force oznacza, że praca urządzeniem jest niemal bez wysiłkowa, jest to innowacja firmy Karcher jedyne takie rozwiązanie dostępne na rynku.

Odkurzacze uniwersalne – pogromcy pyłu

 Praca rolnika wiąże się nierozłącznie z zagrożeniami. Jednym z nich jest narażenie na groźne pyły, jakie powstają podczas prac rolniczych – zwłaszcza w procesie uprawy roślin.  Zapylenie powietrza  może być przyczyną wielu groźnych chorób. Czasami choroby są efektem częstego przebywania w otoczeniu, dużego zapylenia, powstałego przy pracy z  materiałami roślinnymi. np. z ziarnem zbóż, sianem.

Grupami szczególnie narażonymi na jego szkodliwe działanie są pracownicy zatrudnieni przy kruszeniu, obróbce, mieleniu, nawożeniu lub przesypywaniu nawozów sypkich, młóceniu, cięciu drewna, sianiu oraz wielu innych czynnościach powiązanych z materiałami sypkimi. W przypadku pylenia wtórnego potencjalne zagrożenie mogą stanowić takie zjawiska, jak cząsteczki ciał stałych oderwane od elementów maszyn i urządzeń rolniczych, elementów konstrukcyjnych (np. podłogi lub ściany) lub wyposażenia pomieszczeń.

Płaski filtr falisty umieszczony jest w specjalnej kasecie, dzięki temu wymiana następuje bez kontaktu z zabrudzeniami a filtr jest chroniony przed uszkodzeniem podczas ciężkiej pracy.

Odkurzacz wyposażony jest w nowe, ergonomiczne akcesoria: kolanko ssawkę, wąż i rury. Zbiornik tego pogromcy zanieczyszczeń ma pojemność 40 l.

Zapewnij swoim pracownikom i sobie komfort i bezpieczeństwo korzystając z naszej wieloletniej wiedzy i doświadczenia.

Redakcja AgroNews

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × two =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE