AgroUnia złożyła wniosek o dymisję ministra rolnictwa

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii złożył wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego o dymisje ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Wszystko miało miejsce dziś pod gmachem Ministerstwem Rolnictwa. Grupa rolników związana z AgroUnią na czele z Michałem Kołodziejczakiem przyjechała pod Ministerstwo zapalić znicze na znak uśmiercenia polskiego rolnictwa.

Następnie grupa rolników udała się pod kancelarię premiera, gdzie złożono wniosek o dymisję ministra rolnictwa – Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Wg lidera AgroUnii obecny minister rolnictwa poprowadził wiele gospodarstw rodzinnych na skraj bankructwa, pogłębił stereotypowe podziały między wsią a miastem, zezwolił zagranicznym korporacjom na bezwzględną dominację na rynku produkcji i handlu żywnością, co za chwilę skończy się egzekucjami komorniczymi w gospodarstwach i drożyzną w sklepach.

Przegrana walka z wirusem ASF, zezwolenie na nadmierny import płodów rolnych zza granicy, tolerowanie nieuczciwych pośredników, fikcyjne kontrole żywności przez podległe służby, brak wypłat lub istotne opóźnienia w wypłacie należnych rolnikom odszkodowań i rekompensat, faworyzowanie na rodzimym rynku obcych kapitałowo i agresywnych wobec polskich rolników podmiotów gospodarczych, pobłażanie dla mafijno-biznesowych układów światka rolniczego – to pierwsze z brzegu przykłady świadomych zaniedbań i zaniechań osoby kierującej jednym z najważniejszych ministerstw w naszym kraju.

Polska racja stanu mówi: „Ardanowski do dymisji!”. Kieruję zatem wniosek o podjęcie jedynej słusznej decyzji i pilne dopełnienie formalności – stanowczo podkreślił Kołodziejczak.

 

Obraz może zawierać: tekst
Źródło: Facebook AgroUnia

2 KOMENTARZE

  1. Pan Ardanowski to jedyny kompetentny minister rolnictwa jaki był przez ostatnie 25 lat.
    Pan Kołodziejczak to pieniacz i człowiek bez zasad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here