Ardanowski: nieporozumieniem jest oczekiwanie ode mnie przeprosin dla Onetu

Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydał oświadczenie odnoszące się do wezwania od Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o., działającego w imieniu portalu internetowego Onet.pl, w którym wydawca domaga się  przeprosin i usunięcia ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oświadczenia ministra z 16 września 2020 roku.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa, Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził, że Onet działa na szkodę Polski, destabilizuje polską scenę polityczną i jest bezpośrednio zaangażowane w spór polityczny po stronie „totalnej opozycji”. Odniósł się również do filmu opublikowanego na Onet.pl, który pokazał jedną z ferm futerkowych. Według Ardanowskiego film ten jest zbiorem manipulacji i „ustawek”, fałszywych tez i komentarzy, mających udowodnić wrażliwym i nieuzbrojonym w specjalistyczną wiedzę widzom, że hodowla zwierząt jest działaniem złym i niemoralnym.

Manipulacje i mijanie się z prawdą w tym filmie potwierdzili naukowcy i specjaliści weterynarii, którzy dokonali jego oceny.

Moje oświadczenie było związane z potrzebą wyjaśnienia sposobu, w jaki moja opinia o procedowanej ustawie o ochronie zwierząt trafiła do Onet.pl. Przygotowanie tej opinii i przekazanie jej kierownictwu PiS oraz parlamentarzystom zajmującym się sprawami rolnictwa, było moim obowiązkiem. Dokument ten był adresowany jedynie do kierownictwa PiS oraz posłów i senatorów. Niestety bez mojej wiedzy został ujawniony przez Onet.pl i wykorzystany do podsycania niepokojów w Prawie i Sprawiedliwości – stwierdza Jan Krzysztof Ardanowski

W związku z tym, że moje oświadczenie opublikowane na stronie www.gov.pl/rolnictwo było reakcją na zachowanie Onet.pl i dotarło do adresatów oraz zainteresowanych moim stanowiskiem osób, podjąłem decyzję o zdjęciu go ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – napisał w  oświadczeniu.

Natomiast nieporozumieniem jest oczekiwanie ode mnie przeprosin za moją ocenę funkcjonowania Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. w naszej Ojczyźnie – podkreśla minister.

W załączeniu  tekst wezwania Ringier Axel Springer Polska.

Materiały

Do pobrania
Wezwanie​_Ringier​_Axel​_Springer​_Polska​_Sp​_z​_oo.pdf 0.14MB

Źródło: MRiRw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here