Ardanowski ostro o sytuacji w rolnictwie. Czy Bruksela ugnie się pod naciskiem protestów rolników?

Fala protestów rolniczych rozlała się po całej Europie. Rolnicy obawiają się niekorzystnej dla rolnictwa polityki UE. Co zrobi Bruksela? Kiedy przyjdzie oprzytomnienie? O tym w rozmowie z nami poseł, były minister rolnictwa rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

YouTube player

Zostaw komentarz

  1. Zmiany klimatyczne są obiektywne. Jednak ich przyczyną nie są emisje antropogeniczne. Wyrosła cała klika utytułowanych naukowców robiąca kariery na popieraniu tezy głoszącej w UE. Jednak dotychczas brak kompleksowych wyników badań które w sposób jednoznaczny pozwalają potwierdzić wpływ emisji gazów na zmiany klimatyczne. Wnioski z dostępnych badań to dywagacje i przypuszczenia na podstawie danych statystycznych. Są tyle warte co wniosek, że jak spaceruję z psem to średnio mamy trzy nogi. A wiemy przecież, że zlodowacenie poprzedziły ruchy tektoniczne płyt kontynentalnych i ogromne erupcje wulkaniczne. Dlaczego oceny speców z komisji europejskiej nie idą w tym kierunku, a uwzględniają wątpliwe naukowo hipotezy. Otórz gdyby sformułowano tezy to trzeba by je udowodnić, a nie tylko uzasadnić.
    Problem jest naprawdę poważny. Obecnie nasiliły się ruchy płyt tektonicznych afrykańskich i indyjskich. Mamy też do czynienia nie tylko z erupcjami ale też z przemieszczaniem ogromnych mas kopalin. Zmienia się środek ciężkości ziemi. Przesunięcie się połodnika zerowego o przeszło 100 metrów to nie efekt pomiarów GPS bo tradycyjne pomiary wysokości ciał niebieskich nad horyzontem są dokładniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Susza rolnicza w 14 województwach. Jest pierwszy raport IUNG

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa poinformował w swoim pierwszym tegorocznym raporcie, że susza rolnicza dotknęła 14 województw. Braki wody odczuwalne są szczególnie w przypadku...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics