ARiMR przypomina o kończących się ważnych dwóch naborach

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o kończących się ważnych naborach. 2 sierpnia kończy się nabór wniosków na zalesianie, a 19 sierpnia na modernizację gospodarstw rolnych.

ARiMR przypomina o kończących się ważnych dwóch naborach wniosków
ARiMR przypomina o kończących się ważnych dwóch naborach wniosków

Dofinansowanie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych

Rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą posadzić na nich las i uzyskać na ten cel środki z ARiMR. O dofinansowanie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych z budżetu PROW 2014-2020 można się starać jeszcze tylko do 2 sierpnia 2021 r. W tegorocznym naborze, który trwa od 1 czerwca do biur powiatowych Agencji, wpłynęło dotychczas blisko 150 wniosków o taką pomoc na kwotę ok. 2,27 mln zł.

Więcej informacji – otwórz

Dokumenty aplikacyjne – otwórz

ARiMR zaprasza do wzięcia udziału w konkursach

Do 19 sierpnia br. trwa nabór wniosków o wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych

Natomiast jeszcze do 19 sierpnia br. o wsparcie mogą ubiegać się rolnicy zainteresowani modernizacją gospodarstw rolnych. Po raz pierwszy w tym samym terminie można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach wszystkich obszarów. Tj.: rozwoju produkcji prosiąt (obszar A); rozwoju produkcji mleka krowiego (obszar B); rozwoju produkcji bydła mięsnego (obszar C); inwestycji związanych z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie. W trwającym od 21 czerwca naborze zarejestrowano do końca lipca łącznie ok. 530 wniosków na kwotę ponad 100 mln zł.

Więcej informacji – otwórz

Dokumenty aplikacyjne obszary A, B, C, D – otwórz

Dokumenty aplikacyjne inwestycje w nawadnianie – otwórz

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + osiemnaście =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Technologie OZE pomogą rolnictwu w realizacji celów klimatycznych i środowiskowych

Dziś w Grodnie k. Międzyzdrojów, w ramach IV Międzynarodowej Konferencji Energetyka, Środowisko, Rolnictwo, odbyła się debata poświęcona OZE i ochronie klimatu na obszarach wiejskich....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE