ARiMR uruchomiła aplikację eWniosekPlus

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła demonstracyjną wersję e-wniosku o dopłaty bezpośrednie. Od tego roku wszyscy rolnicy muszą składać wnioski drogą elektroniczną.

rolnictwo, portal rolny, prow, pomoc unijna dla rolników, prow 2014-2020, WPR, dopłaty bezpośrednie, e-wniosek, eWniosekPlus

Uruchomiona wczoraj przez ARiMR demonstracyjna wersja aplikacji eWniosekPlus służy do zapoznania użytkowników z podstawową ścieżką wypełniania wniosku o przyznanie płatności w kampanii 2018.

Wersja ta nie zawiera wszystkich funkcjonalności, które będą dostępne w pełnej wersji aplikacji eWniosekPlus – przypomina ARiMR.

Ale, jak zapewnia Agencja, funkcjonalności dostępne w wersji DEMO będą stopniowo rozszerzane do czasu uruchomienia pełnej wersji tej aplikacji.

Pełna wersja nowej aplikacji zostanie udostępniona na stronie internetowej Agencji 15 marca 2018 r., czyli w dniu rozpoczęcia tegorocznej kampanii przyjmowana wniosków o przyznanie płatności.

Od tego roku wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe będzie można składać tylko w formie elektronicznej.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu, by złożyć wniosek, będą mogli skorzystać ze stanowisk komputerowych biur powiatowych Agencji oraz pomocy jej pracowników.

Oświadczenie zamiast wniosku

ARiMR przewidziała też udogodnienie dla mniejszych rolników. Mogą oni złożyć oświadczenie zamiast wniosku pod warunkiem, że ich gospodarstwo jest mniejsze niż 10 ha i w ostatnim roku nie zaszły żadne zmiany w porównaniu do wniosku o przyznanie dopłat złożonego w 2017 roku.

Agencja będzie przyjmowała takie oświadczenia od 15 lutego do 14 marca na formularzu udostępnionym na stronie internetowej ARiMR, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

Skuteczne złożenie oświadczenia będzie równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 i ubieganie się przez rolnika o płatności, o które ubiegał się w 2017 r.

oprac. Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics