Atak hackerski na stronę internetową #StopDezinformacjiŻywnościowej

W nocy z 16 na 17 kwietnia br. strona internetowa https://stopdezinformacjizywnosciowej.pl/ została  zaatakowana przez nieznanych sprawców.

Atak hackerski na stronę internetową #StopDezinformacjiŻywnościowej

Portal ten, poświęcony inicjatywie #StopDezinformacjiŻywnościowej zorganizowanej przez Krajową Radę Drobiarstwa – Izbę Gospodarczą,  zawiera zapis konferencji oraz informacje dotyczące tematyki mechanizmów dezinformacji na temat  polskich produktów rolno-spożywczych. Złośliwe działania hakerów miały na celu przejęcie kontroli nad stroną bądź utrudnienie dostępu czy też usunięcie kluczowych informacji.

Eksperci ds. bezpieczeństwa internetowego zidentyfikowali łącznie 70 prób przejęcia kontroli nad witryną, które miały miejsce z różnych lokalizacji na całym świecie. Mimo skoordynowanego i zaawansowanego charakteru ataku, zabezpieczenia strony nie zostały złamane, a ich usiłowania zakończyły się niepowodzeniem.

Warto zadać pytanie – komu przeszkadza ujawnianie mechanizmów dezinformacji żywnościowej?

W dobie rosnącej presji na ograniczanie bądź likwidowanie produkcji mięsa w Polsce i całej Unii Europejskiej, pokazywanie schematów działań mających na celu wytworzenie u konsumentów fałszywego obrazu polskiej branży rolno-spożywczej może być znaczną przeszkodą dla organizacji o charakterze skrajnym.

Inicjatywa #StopDezinformacjiŻywnościowej, organizowana przez Krajową Radę Drobiarstwa-Izbę Gospodarczą wraz z innymi organizacjami branżowymi, ma na celu zwalczanie wzrastających dezinformacji dotyczących jakości żywności produkowanej w Polsce. W przestrzeni prasy, telewizji, internetu oraz mediów społecznościowych coraz częściej pojawiają się niejasności, mity, półprawdy, a nawet kłamstwa dotyczące polskiej żywności. Szerząca się dezinformacja i ataki skierowane na sektor rolno-spożywczy mają ogromny wpływ nie tylko na wizerunek branży w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hodowcy świń pod kreską: Duże przeceny na rynku wieprzowiny

Polscy producenci tuczników nie mają powodów do radości. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do dużej przeceny żywca wieprzowego. Cena krajowych tuczników w kasie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj

Social Media

13,339FaniLubię
7,108ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics