Autokarowe skrytki pełne nielegalnych środków ochrony roślin

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili kolejne nielegalne środki ochrony roślin. Chemikalia niewiadomego pochodzenia próbowali przemycić kierowcy autokaru przez przejście graniczne w Medyce.

Autokarowe skrytki pełne nielegalnych środków ochrony roślin
Autokarowe skrytki pełne nielegalnych środków ochrony roślin Fot.: KAS

230 opakowań środków ochrony roślin o łącznej wadze 50 kg oraz 29 litrów

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce kontrolowali autokar jadący z Ukrainy do Szczecina. Podczas rewizji pojazdu wykryli skrytki m.in. w podłodze i zbiorniku paliwa.  Znajdowało się w nich prawie 230 opakowań środków ochrony roślin o łącznej wadze 50 kg oraz 29 litrów. Towar wart ponad 29 tys. złotych nie został zgłoszony do kontroli. Kierowcy (ob. Ukrainy) nie posiadali także odpowiednich dokumentów, które wymagane są przy przewozie przez granicę środków ochrony roślin.

Okazało się, że to nie jedyny towar, przewożony niezgodnie z obowiązującymi normami. Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli także 4 tys. sztuk papierosów oraz nadwyżkę oleju napędowego w ilości ponad 430 litrów.

 

KAS wszczęła przeciwko kierowcom postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary zabezpieczono  4 tys. złotych. Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − six =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,119ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Czy mięso zostanie wyparte przez jego substytuty?

Mięso to niezbędny składnik diety człowieka. Cechuje je wyjątkowy skład chemiczny, wartość odżywcza i fakt że jest źródłem pełnowartościowego białka o korzystnych proporcjach aminokwasów....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE