Będą dopłaty do zbóż, nawozów czy paliwa? KRIR apeluje do premiera

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z dalszym brakiem stabilizacji na rynku wystąpił do premiera Donalda Tuska wnosząc o natychmiastowe uruchomienie dopłat do zbóż dla rolników na zasadach i stawkach podobnych do pomocy udzielonej rolnikom w roku ubiegłym.

Będą dopłaty do zbóż, nawozów czy paliwa? KRIR apeluje do premiera

Dopłaty do kukurydzy, mleka, trzody chlewnej, nawozów oraz paliwa

Oprócz dopłat do zbóż Zarząd KRIR wniósł o udzielenie takiej samej pomocy w formie dopłat do kukurydzy, mleka, trzody chlewnej, nawozów oraz paliwa. Działania te, jak podkreślają rolnicy są niezbędne dla zachowania stabilności sektora rolniczego oraz dla zapewnienia rolnikom odpowiednich warunków do prowadzenia produkcji rolnej.

Banki nie chcą udzielać rolnikom kredytów

W opinii Zarządu KRIR należy także pilnie zapewnić finansowanie rolnictwa z preferencyjnym oprocentowaniem, gdyż rolnicy nie otrzymali jeszcze dopłat, a banki nie chcą udzielać im kredytów.

Dlatego zarząd KRIR wystąpił o jak najszybsze podjęcie działań w celu uruchomienia ww. pomocy w funduszu wojennego. Wniosek ten został także skierowany do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Finansów.

Źródło: KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics