Będą nowe przepisy dotyczące tzw. materiałów specyficznego ryzyka

Eksperci unijni dali zielone światło Komisji Europejskiej, odnoszące się do zmian regulacji dotyczących zniesienia restrykcji w stosunku do tzw. materiałów specyficznego ryzyka stosowanych przy rozbiorze tusz wołowych w niektórych krajach Wspólnoty.
 

 

\"\"

 

Dotyczy to tych krajów UE, które posiadają tzw. niski status zagrożenia BSE, czyli Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Węgier, Włoch, Łotwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii oraz Szwecji.
 

Czytaj także:
UE: Wzrosty notowań pszenicy i kukurydzy na Euronext
Eksport wieprzowiny poza UE spadł o połowę. Producenci mięsa są jednak optymistami

Kiedy nowe przepisy wejdą w życie usuwanie oraz niszczenie tzw. materiałów specyficznego ryzyka, takich jak rdzeń kręgowy od zwierząt w wieku powyżej 30 miesięcy życia, a także migdałki i jelita od zwierząt w każdym wieku nie będzie dłużej obowiązkowe w 18 wymienionych krajach.

Zmiany nie obejmą jednak krajów posiadających tzw. status kontrolowanego ryzyka BSE, czyli Irlandii, Niemiec, Cypru, Czech, Francji, Grecji, Litwy, Polski, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy wejdą w życie w lipcu br., jeśli nie pojawią się nowe zastrzeżenia podczas trzymiesięcznego okresu konsultacji.

Redakcja AgroNews, fot.:flickr.com/Alpha
Źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here