Będzie pomoc dla producentów mleka i wieprzowiny. Łącznie ponad 57 mln euro

Ponad 57 mln euro trafi do producentów mleka i wieprzowiny. Uruchomienie takiej pomocy w ramach wsparcia do produkcji w sektorach hodowlanych przewiduje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – poinformował na konferencji prasowej szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

 

\"rolnictwo,
 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wraz z sekretarzem stanu Jackiem Boguckim przedstawili propozycję wsparcia finansowego producentów mleka i wieprzowiny.

Stosowny projekt rozporządzenia Rady Ministrów został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

– Skorzystaliśmy z możliwości rozwiązań unijnych i wyasygnowaliśmy kwotę ponad 28 mln euro na pomoc dla sektorów mleka i wieprzowiny – poinformował minister Jurgiel. Pula tej pomocy zostanie dodatkowo powiększona o krajową rezerwę w wysokości 28,5 mln euro. A więc do producentów mleka i świń trafi ponad 57 mln euro pomocy.

Czytaj także:
Wnioski o dopłatę do prywatnego przechowywania wieprzowiny będzie można składać po nowym roku

– W projekcie rozporządzenia  zawarliśmy warunki udzielenia tej pomocy – powiedział sekretarz stanu Jacek Bogucki dodając jednocześnie, że – stawka pomocy dla producentów wieprzowiny nie może być większa niż 70 zł/sztukę, a wsparcie udzielone będzie producentowi, który w dniu 30 września 2015 roku posiadał nie więcej niż 2000 świń.

– Przewidujemy wsparcie producentom mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg – dodał sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here