Betanal maxxPro® 209 OD – najnowszy herbicyd

W 2012 roku oczekiwany jest na rynku polskim Betanal maxxPro 209 OD – najnowszy herbicyd do stosowania w burakach cukrowych. 

Preparat zawiera 3 składniki czynne: fenmedifam, desmedifam, etofumesat oraz niewielką ilość lenacylu – wypełniającego unikalną funkcję aktywatora.

Dzięki technologii formulacyjnej, w tym wprowadzeniu aktywatora, Betanal maxxPro znacząco lepiej zwalcza większość chwastów dwuliściennych i jednoliściennych, wnosząc jednocześnie mniej substancji czynnych na hektar w porównaniu z innymi 3-skladnikowymi herbicydami na rynku (od 5-30%). Efekt aktywacji w korzystnych warunkach stosowania, zwiększa skuteczność chwastobójczą preparatu Betanal maxxPro nawet o ponad 5% w porównaniu z najwyższej jakości preparatami porównawczymi.

\"\"

Betanal maxxPro stosowany będzie w zakresie dawek 1,25-1,5 l/ha, przy czym dawka wyższa zalecana jest, gdy występują na polu chwasty trudne do zwalczenia, np. rdesty, gdy rozwój chwastów przekroczył fazę liścieni lub przy niekorzystnych warunkach pobierania substancji czynnych przez chwasty, np. po okresie wysokich temperatur. Dawka podstawowa – 1,25 l/ha zalecana jest przede wszystkim do stosowania w mieszankach. Betanal maxxPro działa najskuteczniej, gdy jest stosowany w fazie liścieni chwastów bez względu na fazę rozwojową buraków. Zabieg należy powtórzyć przy pojawieniu się następnych chwastów.

\"\"

Dzięki innowacyjnej formulacji Betanal maxxPro działa bardzo szybko, w tym na tzw. „trudne” chwasty, np. rdesty. Ciecz robocza preparatu doskonale pokrywa liście chwastów, co znacznie przyspiesza pobieranie przez nie substancji czynnych skracając czas podatności na zmywanie przez deszcz.

Betanal maxxPro tworzy bardzo stabilną ciecz roboczą, praktycznie nie wrażliwą na niską temperaturę wody używanej do zabiegu i jej twardość. Jeżeli z ważnych technicznie powodów musi się przerwać zabieg opryskiwania, można go wznowić po kilku godzinach bez strat jakości cieczy roboczej.

\"\"

Przy poprawnej aplikacji, herbicyd Betanal maxxPro jest doskonale tolerowany przez buraki cukrowe. Zostało to potwierdzone w wieloletnich doświadczeniach z ponad 50 odmianami buraka.

Betanal maxxPro jest osiągnięciem technologicznym najwyższej klasy i ma wszelkie podstawy do ustanowienia, w przystępnej cenie, nowej jakości w odchwaszczaniu buraków cukrowych.

dr Dariusz Przeradzki
Bayer CropScience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here