Bimbrownia w stodole zlikwidowana

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała nielegalną bimbrownię w powiecie nowomiejskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaty do destylacji alkoholu etylowego, gotowy wyrób, zacier i gotówkę. Właściciel odpowie za nielegalną produkcję alkoholu.

Bimbrownia w stodole zlikwidowana

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna wspólnie z policjantami z Nowego Miasta Lubawskiego zlikwidowali miejsce nielegalnej produkcji alkoholu.

Bimbrownia w stodole zlikwidowana

Podczas przeszukania posesji na terenie powiatu nowomiejskiego, w jednym z pomieszczeń gospodarczych ujawnili dwa aparaty służące do destylacji alkoholu etylowego, 200 litrów gotowego wyrobu oraz 300 litrów zacieru. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i samochodu właściciela funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w wysokości 13 tys. zł.

Właściciel posesji usłyszał zarzut nielegalnej produkcji alkoholu.  Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny lub obie kary łącznie.

Źródło: KAS w Olsztynie

Zostaw komentarz

  1. Po co my tych urzędników utrzymujemy, żeby chłopa co sobie sam wódkę zrobił do więzienia wsadzić??? Przecież to faszyzm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Unijne zboża na plusie

Unijna pszenica porusza się od początku lipca wokół poziomu 340 eur/t, a w sierpniu zmienność notowań kontraktu mocno zmalała. W lekkim trendzie wzrostowym porusza...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE