Biogazownie rolnicze. Korzyści dla gminy i jej mieszkańców

KOWR realizuje projekt edukacyjny, którego celem jest przedstawienie korzyści dla gminy oraz mieszkańców z dobrze funkcjonującej biogazowni rolniczej.

Biogazownie rolnicze. Korzyści dla gminy i jej mieszkańców
Biogazownie rolnicze. Korzyści dla gminy i jej mieszkańców

W Boleszynie od 10 lat funkcjonuje biogazownia rolnicza, która produkuje czystą, zieloną energię elektryczną, a także jest źródłem ciepła dla 260 gospodarstw domowych, dwóch szkół, dwóch kościołów oraz innowacyjnej betoniarni.

Dodatkowo, w instalacji jest utylizowana gnojowica z pobliskiej hodowli trzody chlewnej, a masa pozostająca po procesie fermentacji metanowej wykorzystywana jest przez lokalnych rolników do nawożenia pól uprawnych. Dzięki temu ograniczają nawożenie mineralne, znacząco redukując koszty, a także poprawiają jakość gleby i uzyskują wyższe plony.

Korzyści z działania dobrze funkcjonującej biogazowni to m.in. tańszy dostęp do ciepła, wpływy dodatkowych środków finansowych do budżetu gminy, możliwość stosowania pofermentu jako nawozu, itp.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Źródło: KOWR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwanaście − 2 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,899ObserwującyObserwuj
7,230SubskrybującySubskrybuj

IJHARS: całkowity brak oznakowania opakowań warzyw, owoców i ziemniaków

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła kontrolę jakości handlowej świeżych owoców i warzyw oraz ziemniaków. Objęto nią 334 podmioty, w tym 226 sklepów i...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE