Bułgaria kolejnym krajem, który zamknie granice dla ukraińskiego zboża

15 kwietnia Polska ogłosiła zakaz wjazdu dla produktów rolno-spożywczych z Ukrainy do 30 czerwca 2023 r., zaraz potem zrobiły to Węgry, a teraz także  Bułgaria rozważa taki krok.

Bułgaria kolejnym krajem, który zamknie granice dla ukraińskiego zboża

Bułgaria rozważ zamknięcie granic dla produktów z Ukrainy

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”,18 kwietnia na szczycie Bułgaria będzie rozważała zamknięcie swoich granic dla produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. „Konieczna jest ochrona bułgarskich interesów, zwłaszcza po tym, jak dwa kraje wprowadziły taki zakaz, jest poważne ryzyko napływu dużej ilości zboża do naszego kraju, jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków” – stwierdził Jawor Geczew, cytowany przez „Rz”.

W sobotę we wsi Łyse koło Ostrołęki podczas konwencji PiS dotyczącej rolnictwa zaprezentowano pakiet rozwiązań dla rolników „Konkret Jarosława Kaczyńskiego dla polskiej wsi”. Ogłoszono w nim, m.in.: zakaz wwożenia na teren Polski produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Tego samego dnia minister Waldemar Buda ogłosił także podpisanie stosownego rozporządzenia w tej sprawie.

Lider AGROunii: W sobotę PiS rozpoczęło proces wyprowadzania Polski z UE

Komisja Europejska żąda wyjaśnień!

Komisja Europejska natychmiast zareagowała na ogłoszenie przez Polskę zakazu wwożenia żywności z Ukrainy. Rzeczniczka KE Miriam Garcia Ferrer w rozmowie z RMF FM przekazała, że o zakazie Bruksela dowiedziała się z mediów. Nie znamy szczegółów, więc na tym etapie nie możemy udzielić żadnego komentarza. Przypominamy, że polityka handlowa należy do wyłącznych kompetencji UE -zaznaczyła rzeczniczka KE w rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics