Cała Polska stanie! Ponad 400 blokad w całym kraju [MAPA PROTESTÓW]

Protesty rolników trwają od miesiąca w całej Polsce. Na środę 20 marca rolnicy zapowiadają zablokowanie całej Polski. Do tej pory zgłoszono ponad 400 blokad w całym kraju. Rolników nie przekonują ustępstwa, jakie w piątek zapowiedziała Komisja Europejska.

20 marca cała Polska stanie MAPA PROTESTÓW

Rolnicza „Solidarność” ogłosiła swoje zamiary dotyczące protestów, planując przeprowadzenie szeroko zakrojonych akcji w różnych miastach wojewódzkich w Polsce. W ramach tych działań, zaplanowano również protesty w okolicach Poznania, obejmujące aż 40 punktów. Dodatkowo, w Warszawie przewidziano blokady dróg wjazdowych od północy i wschodu. Te działania są reakcją na określone problemy, których doświadczają rolnicy i stanowią sposób na wyrażenie swojego niezadowolenia oraz domagania się zmian.

Blokowane będą miasta wojewódzkie, powiatowe oraz drogi. To będzie jeszcze mocniejsze niż do tej pory. Rolnicy mają bardzo duży problem ponieważ nie widać wsparcia państwa, mimo że premier robi co może – zapowiedział Tomasz Obszański, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych.

Protestujący rolnicy zapowiadają blokadę nie tylko 16 miast wojewódzkich, ale także mniejszych miejscowości, drogi wjazdowe i wyjazdowe, autostrady i granice.

Oblężenie Poznania – aż 40 punktów protestów

Rolnicy z Wielkopolski zapowiadają oblężenie Poznania. Zaplanowali blisko 40 punktów protestów. Ciągniki będą blokować węzły komunikacyjne oraz wjazdy i zjazdy na autostradzie A2.

Koszalin zablokowany ze wszystkich stron

My rolnicy powiatu koszalinskiego, w związku z brakiem jakichkolwiek działań rządu jak i komisji europejskiej w naszych wspólnych sprawach ponownie wychodzimy na drogi nie mając na celu nikomu z Was utrudniać życia i komunikacji. Stojąc pod murem jesteśmy zmuszeni i będziemy wstrzymać ruch w następujących miejscach koszalinskiego rejonu. Prosimy o wyrozumiałość i pojednanie się w proteście przeciw ZIELONEMU ŁADOWI, niekontrolowanemu napływowi TOWARÓW z krajów spoza UE i wyniszczaniu polskich HODOWLI. Ruch będzie wstrzymywany w godz 9-17 w krótkich odstępach czasowych.
-węzeł S11 z DK6 Stare Bielice
-rondo Gorzebądz
-rondo ul.Morska,Mytnika,Krańcowa,S6
-wylot na Poznań, ul. Gnieźnieńska, Koszalińska, Rolna.

Dlaczego rolnicy protestują?

Polscy rolnicy mają trzy postulaty: protestują przeciwko wprowadzaniu Europejskiego Zielonego Ładu, napływowi towarów z Ukrainy oraz spadkowi opłacalności produkcji rolnej.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics