Ceny zboża w Europie gwałtownie rosną. Rosja wstrzymała eksport a Polska podwaja!

Susza przeraża wszystkich. Rosja przez trzy tygodnie wyeksportowała całe zboże, na które posiadali pozwolenie.

Rosja wstrzymała eksport

Jak podaje Rzeczpospolita taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od dekady. Ministerstwo rolnictwa w Rosji poinformowało, że nie zwiększy kwoty eksportowej na zboże i tym samym Rosja wstrzymała eksport zboża po raz pierwszy od 10 lat.

Susza wpływa również na ceny zbóż w Europie, które biją rekordy. W minionym tygodniu pszenica od producentów z Europy na giełdzie po raz pierwszy przekroczyła 200 euro za tonę – czytamy w Rzeczpospolitej.

Nawet 100 tys. zł na zbiornik na wodę lub deszczownie

Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Polska eksportuje rekordowe ilości pszenicy – podała “Rzeczpospolita”. Polska wysłała za granicę 311 tys. ton pszenicy. To sześć razy więcej niż przed rokiem – czytamy w artykule.

“Według analiz Sparks w marcu było to kolejne 588 tys. ton, wobec 202 tys. ton przed rokiem, w kwietniu zaś – około 400 tys. ton. Ogółem od lipca 2019 do marca 2020 r. wysłaliśmy 2,8 mln ton zboża, niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej (1,5 mln ton)” – czytamy.

Oprac. na podstawie “Rzeczpospolita”

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − three =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE