Ceny żywca lekko w górę!

W pierwszym tygodniu września 2012 r. w Polsce ceny skupu żywca kształtowały się na poziomie zbliżonym do notowanego w poprzednim tygodniu – podaje Agencja Rynku Rolnego.

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 03-09.09.2012 r. żywiec wieprzowy skupowano w Polsce średnio po 5,92 zł/kg. Przeciętna krajowa cena skupu żywca wieprzowego była o 6% wyższa niż przed miesiącem i o 20% wyższa niż rok wcześniej.

W analizowanym okresie przy niezmienionej średniej cenie krajowej, ceny skupu trzody chlewnej w poszczególnych regionach uległy zmianie. W makroregionie środkowo-wschodnim (obejmującym województwa: łódzkie, mazowieckie i podlaskie), w którym ceny skupu żywca wieprzowego były najwyższe, w porównaniu do poprzedniego tygodnia uległy one obniżeniu do 6,00 zł/kg. W innych makroregionach ceny wzrosły, ale były o 1-3% niższe niż w makroregionie środkowo-wschodnim.

W dniach 03-09.09.2012 r. przeciętna krajowa cena skupu żywca wołowego wynosiła 6,59 zł/kg. Cena ta była o 3% wyższa niż przed miesiącem i o 12% wyższa niż w porównywalnym okresie 2011 r. Kurczęta brojlery były skupowane po 4,03 zł/kg, o 1% drożej niż przed miesiącem i o 4% drożej niż rok wcześniej.

Za indyki zakłady drobiarskie płaciły przeciętnie 5,19 zł/kg, o 1% mniej niż miesiąc wcześniej i o 11% mniej niż przed rokiem.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Agencja Rynku Rolnego,
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here