Chcesz wygrać ciągnik? Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 25 kwietnia 2024 roku.

Kobieta w czapce z daszkiem i tabletem w łanie zbóż po prawej okrągłe logo konkursu - dłoń z kłosami i podpis z nazwą konkursu
Chcesz wygrać ciągnik? Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. W dwudziestu dotychczasowych edycjach w Konkursie udział wzięło już ponad 24 tysiące gospodarstw indywidualnych.

Współorganizatorami tegorocznego Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia. XXI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem Strategicznym jest AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Właściciele gospodarstw rolnych uczestniczący w Konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. 

Przypominamy, że warunkiem udziału w konkursie jest przekazanie do najbliższej Placówki Terenowej lub Oddziału Regionalnego KRUS w terminie do 25 kwietnia 2024 r. Formularza zgłoszeniowego, którego wzór określa załącznik nr 1 do regulaminu konkursu. Formularz powinien być przekazany przez właściciela gospodarstwa lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania: osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego, lub innego przewoźnika, lub pocztą elektroniczną. Kompletne zgłoszenie należy przesłać do Placówki Terenowej lub Oddziału Regionalnego KRUS. Zgłoszenie e-mail powinno wpłynąć do godz. 00:00 w dniu 25 kwietnia 2024 r., a w tytule wiadomości należy wpisać: XXI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W przypadku wysyłki pocztą tradycyjną decyduje data stempla pocztowego” – podaje KRUS.

Szczegóły Konkursu w jego Regulaminie.

Ważne terminy: 
25.04.2024 r. – upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
05.07.2024 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego 
08-26 lipca 2024 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin może ulec zmianie).

Źródło: KRUS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics