Ogromny pożar w gospodarstwie. Straty na ponad 200 tysięcy złotych

Pod Hrubieszowem w miejscowości Masłomęcz doszło do pożaru na terenie gospodarstwa rolnego. Spłonęła stodoła i ciągnik. Straty oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Straty na ponad 200 tysięcy złotych

W dniu 18.04.2024 roku o godzinie 3:23 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze murowanego budynku gospodarczego ze ścianami działowymi o konstrukcji drewnianej w miejscowości Masłomęcz.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Straty na ponad 200 tysięcy złotych

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza palącego się budynku gospodarczego oraz jeden prąd wody w obronie na budynek, który znajdował się w sąsiedztwie od palącego się budynku. Po ugaszeniu przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz tlących się elementów wyposażenia oraz drewnianych elementów konstrukcji budynku. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono.

W działania udział brała Policja, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP Czerniczyn w tym 17 strażaków. Straty oszacowano na 200 tyś zł. Interwencja trwała 1h 41min.

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. mł. asp. Maciej Spisacki KP PSP Hrubieszów

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics