Advertisement

Ciągnik do góry kołami, a przyczepa na kołach. Co tam się stało?

23 maja o godzinie 9.08 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Zawadce w województwie małopolskim.

Ciągnik do góry kołami, a przyczepa na kołach. Co tam się stało?
Ciągnik do góry kołami, a przyczepa na kołach. Co tam się stało?

Pod ciągnikiem przyciśnięty znajdował się mężczyzna

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na stromym zjeździe z lasu na drogę główną doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego wraz z wozem dwuosiowym załadowanym drewnem. Ciągnik znajdował się w pozycji do góry kołami. Zapięty do niego wóz znajdował się na kołach w kierunku jazdy. Pod ciągnikiem przyciśnięty znajdował się mężczyzna.

Ciągnik do góry kołami, a przyczepa na kołach. Co tam się stało?
Ciągnik do góry kołami, a przyczepa na kołach. Co tam się stało?

Z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz usunięciu dopiętych do listwy przy ciągniku metalowych elementów, które leżały na poszkodowanym. Dokonano stabilizacji zestawu za pomocą klinów. Pocięto i usunięto składowane na wozie kłody drewniane. Następnie wypięto dociążający wóz. Wykonano stemplowanie pod ciągnikiem celem uniesienia ciągnika za pomocą poduszek pneumatycznych. Równoczesne uniesiono ciągnik przy użyciu poduszek oraz hydraulicznego rozpieracza kolumnowego. Mężczyzna został odciążony od docisku przez przewrócony ciągnik. Jednak brak było możliwości wydobycia mężczyzny. Uniesiono ciągnik przy użyciu wideł i pasów zamontowanych na innym ciągniku przybyłym na miejsce. Wydobyto poszkodowanego na nosze typu deska i udzielono pomocy w transporcie poszkodowanego na pobliską łąkę.

Równocześnie z tymi działaniami wyznaczono oraz przygotowano miejsce lądowania śmigłowca LPR zlokalizowane na pobliskiej łące. Na miejsce działań dotarł śmigłowiec LPR. Udzielono załodze pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca. LPR przetransportował poszkodowanego do szpitala. Dalsze działania zastępu OSP Tęgoborze polegały na sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono. Rodzina zobowiązała się do usunięcia ciągnika wraz z wozem we własnym zakresie. Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

Źródło i fot.: Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE