Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości prawie pół miliona złotych

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczy ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia. To kolejny odzyskany pojazd w sprawie prowadzonej przez miejscowych policjantów.

Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości prawie pół miliona złotych
Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości prawie pół miliona złotych

Policjanci z żuromińskiej komendy od pewnego czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem osobom. Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu tych osób, będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego.

Na początku maja na terenie województwa mazowieckiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie realizując czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie przeprowadzili skoordynowane działanie, które doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia wielkich rozmiarów oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych. Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar.

Ciągnik w rowie. Dwie osoby poszkodowane

To nie pierwsze zabezpieczenie mienia w przedmiotowym śledztwie. Pod koniec ubiegłego roku policjanci odzyskali samochód o wartości 380 tys. złotych. 24-latka po kilku miesiącach użytkowania audi przestała wywiązywać się ze zobowiązań zawartych w umowie kredytowej. Sprawą zajęli się żuromińscy kryminalni. Policjanci namierzyli miejsce parkowania samochodu. Luksusowy samochód został zwrócony właścicielowi. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE