Ciągnik wart ponad milion złotych odzyskany

Międzynarodowa współpraca, kolejny raz przynosi efekty. Wskazania, które napłynęły z Polsko –Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku połączone z szybką reakcją i znajomością topografii krośnieńskich policjantów pozwoliły na zlokalizowanie skradzionego z terenu Niemiec ciągnika Massey Ferguson z kosiarką. Pojazd wartości ponad milion sto tysięcy złotych powrócił już do właściciela.

Ciągnik wart ponad milion złotych odzyskany
Ciągnik wart ponad milion złotych odzyskany

Skradziony ciągnik znajdował się na terenie gminy Dąbie

Polsko-niemiecka współpraca policyjna trwa od lat. Tu kluczowy jest szybki przepływ informacji, który odbywa się poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Przetworzenie tych informacji pozwala na bardziej sprawne zarządzanie i zwalczanie mechanizmów przestępczych. W poniedziałek (31 maja ) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informacje o podejrzeniu porzucenia ciągnika.

Ciągnik wraz z kosiarką ukryty w zaroślach

Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali pola, tereny leśne oraz rejony kanału. Znaleźli ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w rejonie miejscowości Ciemnice. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo – śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczał ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież traktora wartości ponad milion sto tysięcy złotych. Ciągnik po czynnościach powrócił do właściciela.

Źródło i fot.: Policja Lubuska

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + fifteen =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,119ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Czy mięso zostanie wyparte przez jego substytuty?

Mięso to niezbędny składnik diety człowieka. Cechuje je wyjątkowy skład chemiczny, wartość odżywcza i fakt że jest źródłem pełnowartościowego białka o korzystnych proporcjach aminokwasów....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE