Ogromny pożar chlewni. Część zwierząt spłonęła

We wtorek po godz. 14:00 w miejscowości Jedlanka Nowa (gm. Iłża) doszło do pożaru chlewni. Pomimo wysiłków strażaków i właścicieli budynku nie udało się uratować wszystkich zwierząt.

Ogromny pożar chlewni. Część zwierząt spłoneła
Ogromny pożar chlewni. Część zwierząt spłonęła. Fot. Leszek Foss

Do gaszenia budynku, w którym znajdowało się trzy tysiące świń zadysponowano Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Iłża oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Radomia.

Strażacy po przybyciu na miejsce rozpoczęli gaszenie budynku oraz ewakuację zwierząt. Ze względu na utrudniony dojazd oraz problemy z zaopatrzeniem wodnym kolejne było dysponowanie kolejnych jednostek z ościennych gmin oraz kolejnych zastępów PSP, m.in. dwóch podnośników (z Pionek oraz ze Zwolenia) i cysterny z JRG 3 Radom. Na miejsce przybyła też grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Niestety mimo wysiłków strażaków i właścicieli budynku nie udało się uratować wszystkich zwierząt. Działania na miejscu nadal trwają.

Źródło: remiza.com.pl Fot. Leszek Foss

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 19 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE