Ciągnik wpadł do rowu i przygniótł mężczyznę

Do groźnego wypadku doszło w sobotę (27 października) po południu w Bartkowej-Posadowej (woj. małopolskie). Podczas prac przy wywozie drewna z lasu, ciągnik wpadł do rowu i przygniótł kierowcę. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Ciągnik wpadł do rowu, rolnik, rolnictwo, KM PSP Nowy Sącz, ciągnik,

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy i służby ratunkowe zastali przewrócony do góry kołami ciągnik, leżący w rowie. Pod maszyną znajdował się mężczyzna.

– Poszkodowany był przytomny i był przygnieciony maszyną. Z ciągnika wydobywał się olej silnikowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu ciągnika za pomocą siły rąk ratowników i wyciągnięciu poszkodowanego. Następnie dokonano sorpcji rozlanego oleju za pomocą sorbentu oraz udzielono pomocy policji w kierowaniu ruchem pojazdów. Udzielono pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego do karetki – wyjaśnia Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Poszkodowanego mężczyznę do szpitala przetransportował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz Ochotniczych Straż Pożarnych w Gródku nad Dunajcem, Rożnowie i Przydonicy.

Redakcja AgroNews, fot. KM PSP Nowy Sącz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here