Corteva Agriscience™, Dział Rolniczy DowDuPont, wprowadza produkty nowej generacji na polski rynek

– Corteva Agriscience™, Dział Rolniczy DowDuPont, przedstawiła swoje nowości na polskim rynku. Cztery innowacyjne środki ochrony roślin do upraw zbóż i rzepaku, a także program edukacyjny dla producentów mleka. Prezentacja odbyła się podczas Agro Days, unikalnego w skali kraju wydarzenia branżowego, dedykowanego hodowcom bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Przemysław Szubstarski, dyrektor ds. marketingu Corteva Agriscience

Nowej generacja Arylex™ active

Począwszy od tego roku polscy rolnicy zyskają dostęp do innowacyjnych herbicydów – Belkar™ i Korvetto™. Przeznaczone są do zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku. Obydwa produkty bazują na substancji nowej generacji Arylex™ active – pierwszego przedstawiciela zupełnie nowej grupy chemicznej (syntetyczne auksyny).

Paweł Trawiński, kierownik sprzedaży nasion Corteva Agriscience

„Arylex™ oferuje niespotykaną dotąd skuteczność kontroli szerokiego spektrum gatunków chwastów. Najistotniejszym z nich przytulia, z bezprecedensową elastycznością, jeśli chodzi o warunki pogodowe, w jakich jest stosowany. Substancję czynną Arylex™ zawierają również wprowadzane w tym roku środki do ochrony zbóż, takie jak Quelex™ i inne. Ich pełną ofertę rolnicy otrzymają od naszych dystrybutorów. Środki zawierające Arylex™ mogą być z powodzeniem stosowane nawet przy temperaturze powietrza spadającej do 2°C. Są one odpowiedzią na zmienne  i nieprzewidywalne warunki panujące. Na przykład wczesną wiosną, które utrudniają planowanie i wykonanie prac, decydując po wielokroć o niezadowalającym stopniu kontroli przez dotychczasowe rozwiązania” – mówi Przemysław Szubstarski, Dyrektor Marketingu, Corteva Agriscience™, Dział Rolniczy DowDuPont, w Polsce.

Rafał Kowalski, specjalista ds. agrotechniki Corteva Agriscience

“Krowie na zdrowie”

Corteva Agriscience™, Dział Rolniczy DowDuPont, nieustannie rozwija swoje portfolio produktów  i usług. Reaguje w ten sposób na zmiany zachodzące w środowisku i spełnia lokalne potrzeby rolników, jednocześnie odpowiadając na globalne wyzwania żywnościowe. Podczas Agro Days firma zaprezentowała program edukacyjny „Krowie na zdrowie”.

Hanna Nowak, specjalista ds. żywienia zwierząt

To partnerski projekt Corteva Agriscience™, Działu Rolniczego DowDuPont, Barenbrug – globalnego hodowcy i producenta nasion trawy oraz De Heus – międzynarodowego lidera w branży paszowej. Ta inicjatywa, która wpisuje się w misję Corteva Agriscience™ ma pomóc rolnikom z całej Polski  w poprawnym żywieniu bydła mlecznego. Uczestnicy będą mogli bezpłatnie czerpać wiedzę i doświadczenie od liderów w branży. Dzięki programowi producenci mleka dowiadują się, min. jak zwiększyć efektywność łąk i pastwisk oraz wyprodukować wysokiej jakości kiszonkę czy też odpowiednio żywić krowy paszami treściwymi.

Źródło: Corteva Agriscience
Fot.: Marta Nowak-Woźnica

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × one =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE