Czy można zgłosić w KRUS pomocnika rolnika

Zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników ubezpieczenie społeczne rolników obejmuje między innymi pomocników rolnika, którzy posiadają obywatelstwo polskie lub są uprawnieni do wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie artykułu 87 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub też są zwolnieni na podstawie przepisów szczególnych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę.

Czy można zgłosić w KRUS pomocnika rolnika
Czy można zgłosić w KRUS pomocnika rolnika

W związku z tym osoby, które nie posiadają obywatelstwa polskiego i nie są uprawnione do wykonywania pracy na terytorium Polski oraz nie są zwolnione z posiadania takich uprawnień nie spełniają ustawowych warunków do objęcia ubezpieczeniem w KRUS instytucjami które realizują zadania w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy są między innymi Powiatowe wojewódzkie Urzędy Pracy.

Będą zmiany w podatku rolnym?

W związku z tym w przypadku wątpliwości rolnika co do uprawnienia cudzoziemca do wykonywania pracy na terenie Polski instytucje te są właściwe do udzielania wyjaśnień w tym zakresie.

Źródło:KRUS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna Gembicka...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics