Dania wnioskuje o zmianę Unijnych przepisów ws. dobrostanu świń

Podczas posiedzenia Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dn. 11 maja br. duńska delegacja przedstawiła wspólne stanowisko podpisane przez Danię, Niemcy, Holandię i Szwecję w sprawie zmiany dyrektywy Rady UE nr 2008/120 ustanawiającej minimalne normy ochrony świń.
 

 

\"\"

 

Wspólne stanowisko zredagowano na konferencji pt. „Poprawa dobrostanu trzody chlewnej – możliwe kierunki działania”, która odbyła się w Kopenhadze w dn. 29-30 kwietnia 2015 r.

Czytaj także:
ARiMR przyjmuje wnioski o wypłatę rekompensat hodowcom trzody chlewnej
Producenci trzody chlewnej mają miesiąc na dostosowanie się do surowych wymagań

Wnioski z konferencji wskazują na potrzebę aktualizacji unijnych przepisów ws. dobrostanu świń, szczególnie w zakresie ograniczenia praktyki obcinania ogonów i zapewnienia zwierzętom poprawy warunków bytowych w pomieszczeniach, w tym większej przestrzeni życiowej i możliwości korzystania ze ściółki.
Inicjatywę poparło kilka innych państw członkowskich, pozostałe kraje zaś zwróciły uwagę na konieczność jednakowego traktowania unijnych i pozaunijnych producentów oraz bardziej skutecznego egzekwowania istniejących już przepisów.

 

Redakcja AgroNews, fot.:flickr.com/Sean
Źródło: FAMMU/FAPA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics