Dlaczego nie jemy cukru

Popyt na cukier na rynku krajowym wykazuje niewielkie zmiany (ok. 1550 tys. t). W okresie pierwszych trzech kwartałów 2012 r. spożycie cukru w gospodarstwach domowych (bez produktów zawierających cukier) spadło o 0,8% do 14,2 kg, a głównym powodem były wysokie ceny detaliczne.

 

\"Dlaczego

 

Spadek konsumpcji wystąpił w rodzinach pracowniczych oraz emerytów i rencistów odpowiednio o 1% i 0,6%. Niewielki wzrost spożycia odnotowano w tylko rodzinach osób pracujących na własny rachunek. Zużycie cukru w przemyśle spożywczym prawdopodobnie nieznacznie wzrosło do 900- 910 tys. ton. Wskazują na to wyniki produkcji artykułów zawierających cukier w średnich i dużych przedsiębiorstwach oraz wyniki handlu zagranicznego słodyczami.

W okresie 11 miesięcy 2012 r. produkcja czekolady wyniosła 142 tys. ton, a wyrobów czekoladowanych 83 tys. ton i była odpowiednio o 33% i 24% większa niż przed rokiem. Eksport wyrobów cukierniczych zawierających kakao wyniósł 203 tys. ton i był o 5% większy niż w całym 2011 r. W tym samym okresie produkcja cukierków i pozostałych wyrobów cukierniczych utrzymała się na poziomie ubiegłego roku (ok. 50 tys. ton).

Czytaj dalej: Wielkie obniżki cen cukru przed nami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here