Długo nie nacieszyliśmy się podwyżkami. Kontrakty na zboża tanieją!

Kontrakty na zboża i oleiste zamknęły czwartek na minusie po obu stronach Atlantyku po fali dużych wzrostów trwających od minionego piątku. W większości przypadków kontrakty dotarły do swoich poziomów oporu (wykres), co skłoniło inwestorów krótkoterminowych do realizacji zysku.

Długo nie nacieszyliśmy się podwyżkami. Zboża znów tanieją!

Rosja chce w pełni kontrolować swój eksport

Wydaje się, że obecnie jest większe prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów w sytuacji gdy Rosja chce w pełni kontrolować swój eksport.

Wczoraj pojawiły się informacje, że dwaj globalni operatorzy na rynku zbóż (Cargill i Viterra) zamierzają zaprzestać od lipca eksportu rosyjskich zbóż. Zapewne zboża będą nadal wypływać z Rosji, ale na rosyjskich warunkach i z mniejszą przejrzystością.

Krótkoterminowy wpływ na rynek działań Moskwy polega na stworzeniu niepewności, co prowadzi zarządzających funduszami spekulacyjnymi do wychodzenia z dużych krótkich pozycji, przy jednoczesnym zwróceniu nieco większej uwagi na problemy z uprawami pszenicy ozimej w USA.

Komisarz UE ds. rolnictwa o protestach rolników i pieniądzach na polską wieś

Uczestnicy rynku oczekują z zainteresowaniem na dwa amerykańskie raporty, które ukażą się ostatniego dnia marca. Pierwszy to kwartalny raport o zapasach, a drugi to perspektywy areału upraw.Tego dnia często dochodzi do dużych zmian notowań kontraktów w Chicago.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics