Do 28 października rolnicy otrzymali przelewy na kwotę prawie 8 mld zł

Zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2022 r. – prawie 8 mld zł przekazane rolnikom

Do 28 października rolnicy otrzymali przelewy na kwotę prawie 8 mld zł
Do 28 października rolnicy otrzymali przelewy na kwotę prawie 8 mld zł

Od 17 października ARiMR przekazuje na konta rolników zaliczki z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2022 r. Do 28 października wykonane zostały przelewy na kwotę prawie 8 mld zł. Realizacja zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot płatności za 2022 r.

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiega się 1,265 mln rolników. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Do 28 października 2022 r. w ramach zaliczek ponad 781 tys. beneficjentów otrzymało płatności bezpośrednie na ponad 6,86 mld zł, natomiast w ramach płatności obszarowych z PROW 2014-2020 na konta 561 tys. gospodarzy przelano ok. 1,13 mld zł.

Polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą one 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych z PROW – 85 proc. należnych dopłat.

Zaliczki będą wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego, po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu (wymóg zakończenia kontroli wynika z przepisów UE).

Ostatnie dni na złożenie wniosku o dopłaty do ubezpieczenia zwierząt od salmonelli

Środki przekazywane będą wyłącznie na konta wskazane przez rolników we wnioskach o wpis do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne. Jeżeli numer rachunku będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji.

Źródło: ARIMR

Zostaw komentarz

  1. Nie wiem czy prawdę piszecie bo u nas nikt nie dostaje bo trwa kontrola administracyjna i żadnych raportów nikt nie otrzymał Puszczali drony i na miejscu chodzili i sprawdzali w całej gminie .zresztą nie tylko w naszej gminie Jak przyjdą raporty z kontroli to dopiero będzie hula hop .Doczepią się do byle czego aby nie dać kasy albo jeszcze lepiej ukarać .A kary są niewspómierne do czynu .W tamtym roku nie wstawiłem na miejsce padniętej sztuki drugiej bo zapomniałem i kara 2tys złoty.Nie dość że krowa zdechła i nie ma dochodu to agencja potrąciła sobie bo pewnie poniosła stratę. Nadgorliwosc urzędników nie zna granic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics