Do Polski wjeżdża żywiec z Niemiec oraz wieprzowina z Belgii

Europejski rynek tuczników jest stabilny, a większość notowań w krajach unijnych pozostało na niezmienionym poziomie. Oprócz Niemiec, cena została utrzymana we Francji, Austrii, Danii i Hiszpanii – informuje ISN. Cena nieznacznie wzrosła w Holandii (+1₵) oraz w Belgii (+2₵).

Od czasu wznowienia ubojów w miejscowości Rheda-Wiedenbrück (w największym niemieckim zakładzie ubojowym) nadwyżka żywca na rynku przestała być widoczna. Wzrost ceny na małej niemieckiej giełdzie w dniu 4/08/2020 o 3 centy napawa optymizmem. Ponadto cena tusz wieprzowych wzrosła o 4 centy w stosunku do poprzedniego tygodnia. Turyści, którzy ze względu na pandemię Covid-19 pozostali w domach, napędzają konsumpcję u naszych zachodnich sąsiadów. Ograniczenia w eksporcie do Chin w stosunku do niektórych zakładów w Niemczech i Holandii nie odniosły wyraźnego wpływu na notowania. W dniu 5/08/2020 w notowaniach VEZG cena tuczników została utrzymana na poziomie 1,47 €/kg /kg (wbc). Uczestnicy rynku czekają na kolejny impuls do dalszego wzrostu cen żywca.

Na konflikcie USA-Chiny zyskają unijni eksporterzy żywca wieprzowego

W kraju liczba ubojów utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Sezon urlopowy nie napędził handlu na zadowalającym poziomie.

Źródło: kzp-ptch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here