Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok – na konta rolników trafiło dotychczas 13,46 mld zł

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na konta rolników płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w ramach tegorocznej kampanii. Zaliczki zostały już zrealizowane i trwają wypłaty końcowe. W sumie z tytułu dopłat za 2022 rok na konta rolników trafiło dotychczas 13,46 mld zł.

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok – na konta rolników trafiło dotychczas 13,46 mld zł
Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok – na konta rolników trafiło dotychczas 13,46 mld zł

Od 17 października do 30 listopada ARiMR wypłacała zaliczki, na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W tym okresie rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, tj. 10,78 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 2,14 mld zł w postaci płatności obszarowych z PROW.
Od 1 grudnia trwa realizacja wypłat końcowych. Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiło 540 mln zł – 432 mln zł w ramach płatności bezpośrednich i 108 mln zł w postaci płatności obszarowych z PROW.
W 2022 roku złożono 1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Dotychczas wypłacono już 13,46 mld zł. Czas na realizację płatności w tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.

Zaliczki dopłat 2022 zrealizowane, czas na płatności końcowe

Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać.

Źródło: arimr

Zostaw komentarz

  1. Kiedys nie bylo doplat i dobrze i sobie radzili teraz dostana i malo i malo kasjerka w sklepie ma gola pensje i ok jak sie rolniczkom nie podoba moga zmienic zawod…..smieszni ludzie

    • Śmieszny to jest Twój komentarz. Rolników się traktuje źle, a takimi komentarzami tylko to potwierdzasz podrzędną kasjerko ze sklepu. Masz CO MIESIAC gołą pensje i się ciesz, wielu rolników ma tylko dopłaty, a i tak zasuwają cały rok trzy razy więcej niż podrzędna kasjereczka. Powinno się takich mądrych mieszczuchów wysłać na pracę na roli, do prawdziwej, ciężkiej i niekończącej się pracy. Mieszczuch to zawsze będzie mieszczuch i będzie myślał, że rolnik posieje i samo urośnie. Dramat.

  2. Nie otrzymałem zaliczek ani żadnej informacji o kontroli. Konto mają prawidłowe z tytułu młodego rolnika otrzymaliśmy płatność końcowa. Więc to nie prawda że zapłacili wszystkim zaliczki. Nie miałem żadnych poplonów ani zobowiązań które trzeba utrzymać do wiosny.

  3. Hahahaha, też nie mam zaliczki a tu czytam, że wypłacone. Na moje pytanie w oddziale o termin to dostałem odpowiedź, że do końca maja mają czas. Dla wszystkich którzy szczują wieś i rolników za to że pobierają dopłaty mam jedno pytanie. Czy wasze pensje są na tym poziomie co w 2004 roku? Bo dopłaty niewiele się od tego czasu zmieniły a żołądki jednakowe.

  4. Żadnej zaliczki, wiadomości o kontroli, drony nad polami krążyły we wrześniu. A najfajniejsze pytanie jakie dostałam od,, miastowych „:A wy te dopłaty to macie co miesiąc?.. Ha, ha, ha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics