Dopłaty do bydła, pamiętajmy o terminach!

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w tegorocznej kampanii można składać w terminie od 17 marca do 17 czerwca 2021 roku. Wniosek o przyznanie płatności można również złożyć po terminie (25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków), tj. do dnia 12 lipca 2021 roku. Należy pamiętać, że za każdy dzień roboczy spóźnienia płatności będą pomniejszone o 1% od należnej kwoty.

Dopłaty do bydła, pamiętajmy o terminach!
Dopłaty do bydła, pamiętajmy o terminach!

Płatności dla bydła – ważne daty

W przypadku płatności dotyczących zwierząt terminy składania wniosków są takie same, należy jednak pamiętać o terminach przemieszczenia bydła.

Dopłaty do młodego bydła – dotacja przysługuje dla zwierząt, które w dniu 15 maja nie przekroczą wieku 24 miesięcy oraz pozostaną w posiadaniu przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku. Dopłaty do krów – dotacja przysługuje dla samic, których wiek w dniu 15 maja, w roku w którym złożono wniosek o przyznanie płatności, przekracza 24 miesiące. Zwierzęta również muszą przebywać w siedzibie stada minimum 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Rozszerzenia płatności dobrostanowej dopiero w nowym PROW

W związku z powyższym pamiętajmy, że do zwierząt urodzonych, bądź przemieszczonych do danej siedziby stada po 15 maja, w tym roku nie będzie już można ubiegać się o przyznanie płatności.

Sylwia Paluszkiewicz
WIR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 16 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE