Dramat pod Radomiem: spłonęło tysiące kaczek. Trwa zbiórka pomocy

Do tragicznego pożaru doszło w miniony piątek w jednym z gospodarstw w miejscowości Józefów (pow. radomski, woj. mazowieckie). Spaliła się stodoła, a w niej cztery tysiące kaczek. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pomocy.

rolnik, rolnictwo, pożar, spłonęło tysiące kaczek, pożar pod Radomiem, KM PSP Radom, OSP Jedlińsk

23 listopada kilka minut przed godziną szóstą, dyżurny radomskiej straży odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Józefów na Mazowszu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się budynek gospodarczy, w którym znajdują się baloty słomy i duża ilość kaczek.

– Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu wody do wnętrza obiektu oraz usunięciu słomy z budynku. Następnie przystąpiono do oddymiania i rozbiórki nadpalonych elementów dachu. W wyniku pożaru padło około 4000 kaczek – wyjaśnia oficer dyżurny radomskiej straży pożarnej.

Cała akcja trwała ponad 3 godziny, a udział w niej brało blisko 40 strażaków.

Możesz pomóc

Kilka godzin po ugaszeniu pożaru ruszyła akcja pomocy poszkodowanej rodzinie. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl/knbwts. Do tej pory zebrano ponad dwa tysiące złotych.

– Ania i Janusz, rodzice wspaniałej trójki dzieci w wieku siedmiu, pięciu i dwóch lat. Dotąd byli szczęśliwą rodziną, której dobrze się wiodło. W pożarze stracili budynki gospodarcze wraz z czterema tysiącami kaczek, które znajdowały się w środku… Było to jedno z głównych źródeł ich utrzymania… Stracili poczucie bezpieczeństwa…
Pomóżmy im bo sami się z tego nie podniosą… Straty są ogromne, liczone w dziesiątkach tysięcy złotych… – mówią organizatorzy zbiórki.

Redakcja AgroNews, na podst. KM PSP Radom, fot. OSP Jedlińsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here