Drgnęły ceny żywca wieprzowego

Drgnęły ceny żywca wieprzowego w Polsce. Rolnicy za kilogram tucznika KL E dostają w skupie 5 złotych. Jest to o 10 groszy więcej niż przed tygodniem.

Drgnęły ceny żywca wieprzowego
Drgnęły ceny żywca wieprzowego
Niewielka podwyżka nie jest satysfakcjonująca dla rolników. Sytuacja w całej UE jednak daje nadzieję na lepsze. Pocieszający jest fakt, że w Niemczech liczba tuczników, które czekają na ubój z tygodnia na tydzień maleje średnio o 90 tys. sztuk.  Ceny tuczników pozostają jednak bez zmian i utrzymują się na poziomie 1,19 €/kg (wbc), co w przeliczeniu na złotówki daje 5,34 zł/kg. Według prognoz potrzeba jeszcze wielu  tygodni, aby zagospodarować nadwyżkę żywca wieprzowego w Niemczech.

Ceny tuczników w Belgii rosną

Ceny tuczników w Belgii również delikatnie wzrosły. Jak podaje ISN notowania pokazują podwyżkę o 3 centy. Jest to niewątpliwie progres, biorąc pod uwagę, że bardzo długo ceny belgijskich tuczników pozostawały niskie (0,98 €/kg (wbc)

Wzrost pogłowia we wszystkich grupach świń

Unijni handlarze tuczników skarżą się na dużą konkurencję tuczników niemieckich. Nadzieję na poprawę sytuacji daje wznowienie eksportu wieprzowiny do Chin.

KZP-PTCH POLPIG podaje, że większe wzrosty w skupach skutecznie spowalnia nieograniczona możliwość importu niemieckiego żywca.

AM/Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here