Uruchomiono środki na kredyty preferencyjne dla rolników

8 lutego na specjalnie przygotowanej internetowej platformie aplikacyjnej  uruchomiono środki na kredyty preferencyjne dla rolników. Banki, które współpracują z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostali limity oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych.

Uruchomiono środki na kredyty preferencyjne dla rolników
Uruchomiono środki na kredyty preferencyjne dla rolników

Na jakie dopłaty do kredytów można liczyć?

  • 250 mln zł oraz 5 mln zł to dopłaty do oprocentowania na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02, DK01, DK02).
  • 8 mln zł na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału przeznaczonych na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk).
  • 50 mln zł, oraz 0,7 mln zł na dopłaty do oprocentowania na kredyty finansujące spłatę zadłużenia powstałego w wyniku prowadzenia działalności rolniczej (z linii KR)

Rolnicy mogą składać wnioski o kredyty w bankach: Bank  Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A.,oraz w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

Kredytów na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej (z linii KR) udzielają: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank S.A., oraz  współpracujące z nimi Banki Spółdzielcze.

AM/Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here