Droga jazda po lesie

O tym, że nielegalny wjazd do lasu jest kosztowną rozrywką przekonał się w miniony weekend pewien „rajdowiec – amator”, który na miejsce uprawiania swojej pasji wybrał teren Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.

Droga jazda po lesie Fot.: Straż Leśna Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka

W czasie akcji „QUAD” prowadzonej wspólnie przez Straż Leśną i pracowników terenowych nadleśnictwa wraz z miejscową policją zatrzymano kierowcę pojazdu typu quad, który urządził sobie rajd po popularnych wśród spacerowiczów i rowerzystów ścieżkach i drogach leśnych.

Kierowca nie tylko nielegalnie poruszał się pojazdem silnikowym po terenie leśnym, ale swoim bezmyślnym zachowaniem doprowadził również do zniszczenia runa i gleby leśnej.

Za swoje przewinienia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1 500 zł. Dodatkowo musiał na własny koszt wyciągnąć zakopany w błocie pojazd i wywieźć go z lasu na lawecie.

Droga jazda po lesie
Droga jazda po lesie

Problem nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami typu quad czy cross jest zjawiskiem powszechnym, stąd regularne akcje Straży Leśnej i Policji wymierzone w amatorów rajdów po lasach. Leśni „rajdowcy” nie tylko niszczą środowisko czy leśną infrastrukturę, stanowią również zagrożenie dla osób wypoczywających na terenach leśnych oraz bytujących tam zwierząt. Pojazdy, którymi się poruszają bardzo często, tak, jak w przypadku kierowcy zatrzymanego w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka, pozbawione są tablic rejestracyjnych, co dodatkowo utrudnia ustalenie tożsamości ich właścicieli.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE