DuPont i Dow mają zgodę KE na połączenie

DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły otrzymanie od Komisji Europejskiej warunkowej zgody na połączenie DuPont i Dow jako równoprawnych firm.

Połączenie i podział

Decyzja Komisji Europejskiej stanowi istotny krok w kierunku finalnego połączenia firm, z zamiarem dalszego rozdziału na trzy niezależne spółki publiczne. W wyniku transakcji spodziewana jest synergia kosztów w wysokości około 3 mld dol., a potencjał synergii wzrostu wynosi 1 mld dol. W rezultacie planowanego podziału na trzy osobne spółki oczekuje się dalszych wzrostów wartości dla akcjonariuszy i klientów oraz więcej możliwości rozwoju dla pracowników, ponieważ każda firma będzie liderem w atrakcyjnych segmentach, w których globalne wyzwania napędzają popyt na ich wyróżniające się oferty.

 

\"\"


Warunkiem zgody Komisji Europejskiej jest wypełnienie przez DuPont i Dow zobowiązań udzielonych Komisji w związku z połączeniem. Firmy wierzą, że wynik postępowania KE jest prokonkurencyjny oraz utrzymuje strategiczny i tworzący wartość potencjał transakcji.

DuPont ogranicza swoją ofertę

DuPont zobowiązuje się do wycofania z transakcji swojej oferty w zakresie herbicydów dla zbóż szerokolistnych oraz insektycydów przeciwko owadom ssącym. DuPont wycofa również programy naukowo-badawcze i zasoby organizacyjne podlegające Crop Protection, wyłączając zaprawy nasion, nematocydy i programy badawcze na wysokim etapie zaawansowania, które rozwój będzie kontynuowany przez DuPont w celu wprowadzenia ich na rynek, a także wyłączając personel potrzebny do wsparcia produktów i programów badawczych, które pozostaną w DuPont. DuPont obecnie prowadzi negocjacje w celu wydzielenia zasobów z obszaru ochrony zbóż.

Dodatkowo, 2 lutego 2017 Dow ogłosił porozumienie z SK Global Chemical Co, LTD w celu wydzielenia portfolio kopolimerów etylenu i kwasu akrylowego (EAA) oraz jonomerów. To wydzielenie jest zależne od zamknięcia transakcji połączenia Dow i DuPont, w dodatku do wypełnienia innych warunków, włączając sporządzenie aktów prawnych, lokalne prawo pracy i zarządzanie.

Innowacyjna oferta środków owadobójczych


Po zbyciu części działalności DuPont w obszarze ochrony zbóż, dział rolnictwa firmy powstałej w wyniku połączenia utrzyma silne aktywa, włączając doskonałą ofertę ochrony kukurydzy, soji szerokolistnej oraz traw, szeroką ofertę ochrony zbóż przed chwastami, silną pozycję DuPont w ochronie przeciwko chorobom oraz przodującą w branży ofertę środków owadobójczych Dow AgroSciences.

Dział rolniczy będzie właściwie nastawiony do przyspieszenia wzrostu, wykorzystując rozwinięte programy badawcze zarówno w obszarze nasion, jak i chemii, aby lepiej służyć rolnikom na całym święcie dzięki znakomitej ofercie innowacyjnych rozwiązań, zwiększonym możliwościom wyboru oraz konkurencyjnej cenie za dostarczoną wartość. 

Spółki będą kontynuować konstruktywną współpracę z regulatorami w pozostałych regionach, aby otrzymać ostateczne pozwolenia na połączenia, o uzyskaniu których są przekonane.

Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.dowdupontunlockingvalue.com.

Czytaj także: Rzepak – głównym tematem agrosympozjum firmy DuPont

Czytaj także: Co wiesz o Wirtuozie? Weź udział w konkursie DuPont
 

Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here