Dziwne zwierzę siedzi za szybą w kominku i ma duże oczy

O niecodziennym szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednego z domów z okolic Radomia. Przez dwa dni z rzędu codziennie rano mieli nietypowych gości. Do Nadleśnictwa Radom zadzwoniła osoba z prośbą o pomoc w uratowaniu zwierzęcia. Leśnicy zainterweniowali ratując sowę z opresji.

Dziwne zwietrzę siedzi za szybą w kominku, ma duże oczy i dziwnie patrzy sowa
Dziwne zwietrzę siedzi za szybą w kominku, ma duże oczy i dziwnie patrzy

– W słuchawce wystraszony głos poinformował, że dziwne zwietrzę siedzi za szybą w kominku, ma duże oczy i dziwnie patrzy. Początkowo pomyślałem, że ktoś robi sobie z żarty, jednak w dalszej rozmowie wyniknęło, że to może być sowa – relacjonuje Hubert Ogar z Nadleśnictwa Radom. – Interwencję podjęliśmy wspólnie z Tomaszem Sytą, leśniczym. Na miejscu okazało się, że w domku jednorodzinnym znajdującym się przy lesie wpadł przez komin puszczyk. Po wyciągnięciu i sprawdzeniu, czy sowie nic się nie stało, wypuściliśmy ją do lasu – mówi.

Dziwne zwietrzę siedzi za szybą w kominku, ma duże oczy i dziwnie patrzy sowa
Dziwne zwietrzę siedzi za szybą w kominku, ma duże oczy i dziwnie patrzy

Historia powtórzyła się kolejnego dnia. Rano ponownie zadzwonił telefon od tej samej osoby z informacją, że w kominku znów siedzi sowa, ale tym razem jest większa. Okazało się, że to także był puszczyk, ale tym razem była to samica (u sów samice są większe od samców). Na szczęście jej też się nic nie stało i została wypuszczona w lesie.

Lasy Państwowe zachęcają do nocowania na dziko

Puszczyki o tej porze odbywają gody, w tym przypadku w poszukiwaniu miejsca na gniazdo para wybrała przewód kominowy.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 19 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE