Elewarr eksporterem polskiego zboża

15 listopada w Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa dotycząca eksportu polskich zbóż. W konferencji wzięli udział: Prezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Jan Wernicki, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Piotr Błażewicz, Prezes Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk wraz z Wiceprezes Moniką Parafianowicz, oraz Prezes Mondry sp. z o.o. Pierre Pages.

Elewarr eksporterem polskiego zboża

Prezes zarządu spółki Elewarr Hubert Grzegorczyk podkreślił, że misją Elewarr jest współpraca tylko z polskimi rolnikami, dlatego spółka będzie eksportowała wyłącznie polskie produkty.

Pierwszy w historii Elewarru eksport drogą morską

Jest to pierwszy w historii Elewarru eksport drogą morską i jeden z większych sukcesów, które Elewarr osiągnął w ostatnich latach. Nigdy do tej pory spółka nie prowadziła eksportu drogą morską, zawsze ten towar był sprzedawany na lokalnym rynku, ale w związku z obecną sytuacją, która panuje na świecie, zdecydowaliśmy się wykonać ten eksport, żeby polskie zboże trafiało w zakątki świata, które go potrzebują” – powiedział Prezes Elewarr Hubert Grzegorczyk.

Polska jako producent zboża wytwarza go więcej, niż jest w stanie skonsumować,  otwiera to nowe możliwości, z których właśnie skorzystano. Zakontraktowany statek, który będzie przewoził towar posiada ładowność 33000 ton. Towar spółki zostanie bezpośrednio wyeksportowany do Wybrzeża Kości Słoniowej.

„Ten transport otwiera nam pewną nową historię, którą będziemy tworzyć. Jesteśmy Krajową Grupą Spożywczą, która z dużym rozmachem wchodzi w nowy obszar działalności, jakim jest sektor zbożowo-młynarski i dzisiaj wkraczamy na rynki światowe, rynki handlu zbożem”– powiedział Prezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Jan Wernicki.

Eksport ukraińskich zbóż przez porty Morza Czarnego będzie kontynuowany

Elewarr planuje wysłanie kolejnych transportów pszenicy oraz innych produktów skupowanych przez spółkę od polskich rolników.

Źródło: KSC

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics