„Energia dla wsi” – dotacje do 20 mln. zł

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 23 marca 2023 r. organizuje szkolenie dotyczące programu priorytetowego „Energia dla wsi”. Szkolenie odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie oraz on-line).

„Energia dla wsi” - dotacje do 20 mln. zł
„Energia dla wsi” – dotacje do 20 mln. zł

Informacje dotyczące szkolenia oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie:

23 marca 2023 r. zapraszamy na szkolenie w zakresie programu priorytetowego Energia dla wsi – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Program „Energia dla wsi”

Pierwsza odsłona programu „Energia dla wsi”, w ramach którego o dofinansowanie na instalacje OZE mogą ubiegać się rolnicy i spółdzielnie energetyczne, wystartowała 25 stycznia 2023 r. Program został przygotowany we współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Głównym celem programu jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Całkowity budżet programu „Energia dla wsi” wynosi 1 mld złotych. Pierwszy nabór potrwa do 15 grudnia 2023 r. Budżet dla tego naboru wynosi 100 mln zł.

Wsparcie w ramach „Energii dla wsi” może zostać wypłacone w formie dotacji lub pożyczki. Wnioskujący o dotacje może ubiegać się o dopłatę o maksymalnej wartości 20 mln zł, z kolei w przypadku starających się o pożyczkę kwota maksymalna wynosi 25 mln zł.

Beneficjentami programu są nie tylko rolnicy. O wsparcie będą mogły ubiegać się również spółdzielnie energetyczne – te dopiero powstające, jak i te już istniejące – oraz ich członkowie. W przypadku dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych możliwe jest ubieganie się o pożyczkę do 100% kosztów kwalifikowanych, a w przypadku biogazowni i elektrowni wodnych dochodzi także możliwość starania się o dotację w wysokości nawet do 65% kosztów kwalifikowanych.

Więcej o programie na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: https://www.gov.pl/web/nfosigw/energia-dla-wsi.

Wsparcie OZE w rolnictwie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, posiadający ustawowe zadania do wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności w rolnictwie, od kilku lat realizuje działania na obszarach wiejskich. Działania te są sygnowane logiem Agro OZE – Energia z rolnictwa.

Energia odnawialna dla wsi. Państwo pokryje 50 proc. inwestycji

Więcej informacji na temat działań wspierających rozwój odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich prowadzonych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa można znaleźć na stronie internetowej KOWR: https://www.kowr.gov.pl/odnawialne-zrodla-energii/dzialania-informacyjno-promocyjne.

Źródło: KOWR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna Gembicka...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics