Festiwal premier marki New Holland na Agro Show

Jubileuszowa edycja wystawy Agro Show nie mogła obyć się bez żółtych i niebieskich maszyn New Holland. W dniach 20-23. września br. przy pasie startowym lotniska w Bednarach, marka zaprezentowała całą gamę produktów ze swojego bogatego portfolio – począwszy od ciągników i maszyn towarzyszących, poprzez kombajny, aż do lekkich maszyn budowlanych, które w tym roku debiutują na polskim rynku.

IntelliSense, New Holland na Agro Show, AgroShow, New Holland, kombajn, najpopularniejsze ciągniki, ciągnik,

New Holland na Agro Show zaprezentował sporo nowości. Nie mogło też jednak zabraknąć „klasyków” – maszyn, które od dawna nieustannie cieszą się zainteresowaniem wśród rolników.

Na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach prezentujemy kilkanaście naszych ciągników rolniczych – od najmniejszego o mocy 20 KM – Boomer 20 aż do modelu T8.410. Swoją premierę dla szerokiego grona odbiorców ma również ciągnik T6 Dynamic Command – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. – Pokazujemy również dwa kombajny, w tym pierwszy raz w Polsce jeden z naszych największych kombajnów rotorowych CR9.80, wyposażony w innowacyjny system IntelliSense, ułatwiający pracę, który ma za zadanie wyręczenie operatora z podstawowych zadań regulacyjnych maszyny. Oczywiście, są też maszyny towarzyszące w naszych barwach – wyjaśnia.

 Wielofunkcyjne lekkie maszyny budowlane dla rolnika

W trakcie wystawy zostały również po raz pierwszy zaprezentowane lekkie maszyny budowlane New Holland. Co prawda na świecie producent miał już od dawna w swojej ofercie asortyment w tym segmencie, ale na rynku polskim jest to całkowita nowość. Co ważne – maszyny budowlane są dedykowane dla klientów z sektora rolniczego.

To jest premiera nowego segmentu w naszym portfolio na polskim rynku. Uważamy, że jest duży potencjał i zapotrzebowanie w sektorze rolniczym na tego typu maszyny. Wciągu kilku miesięcy, na przełomie 2018 i 2019 roku, maszyny będą już mogły trafić do naszych klientów – zapewnia Łukasz Chęciński.

Lada chwila w ofercie dealerów marki New Holland pojawi się pięć linii lekkich maszyn budowlanych: minikoparki gąsienicowe, miniładowarki gąsienicowe oraz kołowe o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki kołowe, koparko-ładowarki i duże ładowarki kołowe. Spośród wymienionych, na Agro Show można było zobaczyć trzy modele: miniładowarkę L218, koparko-ładowarkę B115C oraz kompaktową ładowarkę kołową W80C. Dwie ostatnie maszyny to modele o największym udźwigu i ciężarze roboczym.

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 45 lat New Holland wyprodukował na świecie ponad ćwierć miliona miniładowarek o sterowaniu burtowym. – Liczymy na to, że przyjmą się one również w Polsce. 20 lat doświadczeń z polskimi klientami pokazuje, że ich potrzeby stale rosną. Rolnicy oczekują od nas coraz bardziej specjalistycznych maszyn, które pomogą im również w przeładunku, transporcie, ale też w innych pracach w gospodarstwie. Przykładowo, koparko-ładowarka pomoże w wielu uniwersalnych działaniach, za pomocą nie tylko ładowacza przedniego, ale również koparki. Jest też możliwość podpięcia do tych maszyn innego sprzętu, np. młota, świdra, albo kosiarki – wymienia Tomasz Dembiński, Specjalista ds. Relacji z Klientem New Holland.

 Innowacyjny system w najnowszym kombajnie

Duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzał najnowszy kombajn CR9.80. Maszyna o imponujących gabarytach wyposażona jest w proaktywny system IntelliSense. Pozwala on na zwiększenie wydajności maszyny nawet o 20%. Dzięki zamontowanym na kombajnie czujnikom, system analizuje dane i sam na bieżąco reguluje konkretne ustawienia kombajnu.

Często duże gospodarstwa mają problem z obsługą tak skomplikowanych i zaawansowanych technicznie maszyn. Brakuje kombajnistów z odpowiednim doświadczeniem i poziomem wiedzy. System InteliSense ułatwia pracę z maszyną i pozwala na maksymalne wykorzystanie jej potencjału nawet niedoświadczonym pracownikom. Cały proces ustawiania, regulacji kombajnu jest realizowany przez automatyczny system samouczący się. Jest to pierwszy na rynku proaktywny system dostępny w kombajnach – podkreśla Józef Dębski, Specjalista Produktowy ds. Kombajnów New Holland.  

Więcej nowości na Agro Show

Wśród wymienionych wcześniej ciągników, na Agro Show zostały zaprezentowany dwie tegoroczne nowości. Pierwsza, która miała swoją premierę na wiosnę, to ciągnik T4S, który występuje w trzech wersjach o różnej mocy: 55, 65 i 75 KM. Świetnie nadaje się on jako ciągnik do mniejszych gospodarstw lub maszyna pomocnicza w tych większych gospodarstwach.

Swoją premierę na wystawie rolniczej miał również traktor T6 z najnowszą skrzynią biegów Dynamic Command. Podczas targów Agritechnica w Hanowerze w 2017 roku model ten zyskał tytuł Maszyny Roku 2018. Nowa skrzynia biegów jest automatyczna, 3-zakresowa z ośmioma biegami zmienianymi pod obciążeniem, może pracować w trybie automatycznym lub manualnym.

Dodatkowo, obok ciągników, po raz pierwszy na targach Agro Show pojawiły się również maszyny towarzyszące New Holland: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, pługi i kultywatory.

Na opinię o marce New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów przez maszyny żniwne ładowarki teleskopowe, prasy i sieczkarnie samobieżne oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym marki New Holland jest CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i leasingu przez klientów nowego, a także używanego sprzętu. Profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie marki New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat marki New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com

New Holland jest marką CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) światowego lidera na rynku dóbr kapitałowych. Firma szczyci się ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i globalnym zasięgiem działania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.cnhindustrial.com

Redakcja AgroNews, fot.New Holland

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,365ObserwującyObserwuj
5,450SubskrybującySubskrybuj

Siewnik wkręcił dłoń kobiety

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na polu w Olszownicy, gm. Baćkowice. Podczas zasiewów zbóż siewnik wciągnął rękę kobiecie. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE