Razem dla Rekordów Polski. Jest nowy oficjalny rekord w plonie ziarna kukurydzy

W ubiegłym tygodniu podjęto próbę pobicia aktualnego rekordu Polski w plonie kukurydzy uprawianej na ziarno. Udało się! Jest nowy oficjalny rekord w plonie ziarna kukurydzy!

Z inicjatywy połączonych sił wiodących europejskich dostawców najlepszych rozwiązać dla rolnictwa: CLAAS, IGP Polska, K+S Polska dnia 26.09.2018 w Wiązownicy na Podkarpaciu podjęto próbę pobicia aktualnego (11,149 t/ha, 14% wilg.) oficjalnego Rekordu Polski w plonie kukurydzy uprawianej na ziarno.

Podczas spotkania w Gospodarstwie Pani Teresy Sus z pola produkcyjnego na którym zastosowano nawożenie K+S Polska zebrano odmiany kukurydzy CODIGIP o FAO 260 oraz CODITIME o FAO 230.

Sprawny zbiór wykonany został przy użyciu nowoczesnych maszyn marki CLAAS w tym kombajnu TUCANO z przystawką CORIO CONSPEED, ciągników AXION, ARION. Nad poprawnym przebiegiem wydarzenia pieczę sprawował sędzia z Biura Rekordów.

Pokaz rozpoczęto od zbioru odmiany CODITMIE, której pomiar z powodu wystąpienia nieprzewidzianej konieczności wyłączenia części pola ze zbioru nie został zakwalifikowany przez sędziego jako oficjalny rezultat.

Kolejną odmianą zebraną bez przeszkód był mieszaniec CODIGIP o FAO 260, który osiągnął imponujący wynik plonu 14,2 t/ha ziarna o wilgotności 14%. Całkowita masa zebrana z powierzchni 1ha w przypadku odmiany CODIGIP wyniosła 17 740 kg ziarna o wilgotności 31,16%.

Serdecznie gratulujemy pierwszej kobiecie laureatce Pani Teresie Sus zdobycia z organizatorami tytułu oficjalnego rekordu Polski w plonie kukurydzy uprawianej na ziarno.

Redakcja AgroNews, fot. IGP

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × three =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE