Finał AGROLIGI 2020: Najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolnego wybrani

Rolnictwo jest fundamentem polskiej gospodarki. To Państwo budujecie potencjał polskiej wsi, czynicie ją nowoczesną i zapewniacie bezpieczeństwo żywnościowe. Zależy mi, by wszyscy byli świadomi, że doceniamy Wasz trud i odpowiedzialność – tymi słowami Prezydent RP Andrzej Duda podziękował gościom obecnym 2 lipca 2021 r. na finałowej gali AGROLIGA 2020.

Finał AGROLIGI 2020: Najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolnego wybrani
Finał AGROLIGI 2020: Najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolnego wybrani

Uroczystość stanowiła zwieńczenie 28. edycji ogólnopolskiego konkursu AGROLIGA, w którym wyróżniani są najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy. Nagrody zostały wręczone w Pałacu Prezydenckim, co podkreśla rangę wydarzenia i wyróżnia konkurs spośród innych, a jego laureatów stawia za wzór i daje im poczucie bycia dumą naszego kraju, co w swoim wystąpieniu podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda.

Honorowym Patronatem AGROLIGĘ 2020 objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dyrektor Generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finał AGROLIGI 2020: Najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolnego wybrani
Finał AGROLIGI 2020: Najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z sektora rolnego wybrani

W wydarzeniu uczestniczyły Prezes ARiMR Halina Szymańska; Małgorzata Gośniowska-Kola, Dyrektor Generalna KOWR-u i Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS-u. Szefowa ARiMR wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą wręczała puchary i dyplomy zwycięskim rolnikom. Zaś szczególnie zasłużeni dla rozwoju rolnictwa w Polsce zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował cztery osoby Złotymi Krzyżami Zasługi
Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował cztery osoby Złotymi Krzyżami Zasługi

Lista tegorocznych laureatów:

KATEGORIA ROLNICY

Mistrzowie krajowi:
Monika i Piotr Wójcik, Osuchów (województwo mazowieckie)
Małgorzata i Dariusz Zaręba oraz Natalia i Damian Zaręba, Jastrząbka Mała (województwo podlaskie)

I Wicemistrzowie krajowi:
Urszula i Władysław Berezińscy, Tuszynek Majoracki (województwo łódzkie)
Małgorzata i Dariusz Pucer, Pastwiska (województwo warmińsko-mazurskie)

Wicemistrzowie krajowi:
Maria i Jarosław Janowscy, Murczyn (województwo kujawsko-pomorskie)
Kordula i Andrzej Kuźmicz, Stary Uścimów (województwo lubelskie)
Felicja i Dariusz Stachowscy, Łany Wielkie (województwo śląskie)
Anna i Witold Rydzkowscy, Tychowo (województwo zachodniopomorskie)

Laureaci krajowi:
Lilla i Maciej Kaiser, Wiewierz (województwo dolnośląskie)
Jadwiga i Stanisław Kowal, Jabłonów (województwo lubuskie)
Barbara i Józef Filipek, Sechna (województwo małopolskie)
Dominika i Tomasz Kalwa, Baborów (województwo opolskie)
Wioletta i Artur Guzik, Głowienka (województwo podkarpackie)
Marcin Świtała, Knapówka (województwo świętokrzyskie)
Beata i Rafał Andrzejewscy, Strzelce Małe (województwo wielkopolskie)

KATEGORIA FIRMY

Mistrz krajowy:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J., Starowa Góra (województwo łódzkie)

I Wicemistrz krajowy:
Biogazownia Rypin Sp. z o.o., Rypin (województwo kujawsko-pomorskie)

Wicemistrzowie krajowi:
DAR VIT Dariusz Konarski, Marcinowice (województwo dolnośląskie)
Gospodarstwo Rybackie Pstrąg Ojcowski Magdalena Węgiel, Ojców (województwo małopolskie)
ROLMECH Sp. z o.o., Płońsk (województwo mazowieckie)
NAMYSLO-LANDTECHNIK, Zwiastowice (województwo opolskie)
AGROTECHNIK Wojciech Dzięgielewski, Tafiły (województwo podlaskie)
MARBOJ – Ubój Trzody i Bydła, Przetwórstwo Mięsa Marek Suliga, Nieznanowice (województwo świętokrzyskie)

Laureaci krajowi:
PU-H Roltex Siedliszcze Sp. z o.o., Siedliszcze (województwo lubelskie)
Winnica Pod Lubuskim Słońcem, Łaski (województwo lubuskie)
LEADASER Leszek Jakimowicz, Wólka Krowicka (województwo podkarpackie)
Firma Handlowo-Usługowa Nowpol Sp.j. Leszek i Grażyna Nowak, Żelisławice (województwo śląskie)
Zajazd Tusinek Grzegorz Winiarek, Rozogi (województwo warmińsko-mazurskie)
ROLPOL Sp. z o.o. Bohdan Rataj, Łęczyna (województwo zachodniopomorskie).

Laureatom gratulujemy.

Źródło i fot.: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa + 6 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,871ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Współpraca w obszarze ASF w regionach granicznych

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) Komisji Europejskiej zorganizowała czterostronne spotkanie wysokiego szczebla poświęconemu ASF. Udział w spotkaniu wzięli: sekretarz stanu...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE