Fusilade i Pyrinex zmieniają właściciela. Nufarm przejmuje ponad 50 produktów Syngenty i Adamy

W ubiegłym tygodniu firma Nufarm otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na realizację kolejnych transakcji nabycia portfeli konkretnych produktów od spółek Adama i Syngenta w Europie. O powodach nabycia produktów oraz zmianach, jakie w związku z tym czekają rolników rozmawiamy z Hugo Schweersem, Dyrektorem Generalnym na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Redakcja: Jak spółce Nufarm udało się nabyć tak duże portfele produktów Syngenta, Adama i FMC?

Hugo Schweers: W ostatnim roku miały miejsce poważne zmiany w sektorze środków ochrony roślin. Ujmując sprawę krótko, liczba spółek na rynku spadła, a władze w Unii Europejskiej zatwierdzały odpowiednie transakcje nabycia i łączenia wyłącznie pod pewnymi warunkami. W związku z tym, by móc sprostać wymogom stawianym przez Komisję Europejską (KE), spółki Adama, Syngenta i FMC dokonały częściowego zbycia swoich portfeli w Europie. I te duże portfele właśnie zostały nabyte przez Nufarm po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej.

– Co wchodzi w zakres obu transakcji nabycia?

– Łącznie będziemy teraz mogli zaoferować naszym klientom asortyment 13 nowych substancji aktywnych w 57 nowych produktach (formulacjach), dla których wydano łącznie około 260 pozwoleń na wprowadzenie do obrotu w całej Europie. Nowy portfel obejmuje herbicydy, fungicydy, insektycydy, zaprawy nasienne i regulatory wzrostu roślin.

Dotychczasowy portfel produktów Nufarm zostanie uzupełniony ponad 50 formulacjami środków ochrony roślin nabytych od spółek Syngenta i Adama, w tym formulacjami opartymi na znanych substancjach aktywnych takich jak: abamektyna, beta-cyflutryna, chlorpyrifos, cyprodynil, sulkotrion, trineksapak etylu, fluazyfop-P butylu. Portfel obejmuje także gotowe formulacje istotnych substancji aktywnych takich jak: tebukonazol + prochloraz.

Integracja portfela środków chwastobójczych zakupionych z firmy FMC opartych na substancjach z grupy pochodnych sulfonylomocznika (SU) i florasulamie uplasowała Nufarm na czołowej pozycji na europejskim rynku środków zwalczających chwasty dwuliścienne. Nabyty przez nas portfel produktów obejmuje uznane marki takie jak: Nuance 75 WG, Naxel 75 WG, Viking 75 WG, oraz Saracen 050 SC, Saracen Delta 550 SC i Saracen Max 80 WG.

– Jakie cele przyświecają Nufarm w związku z transakcjami nabycia?

– Dzięki tym transakcjom będziemy mogli zaoferować wartość dodaną zarówno naszym udziałowcom jak i klientom. Obecny portfel produktów Nufarm zostanie uzupełniony dobrze znanymi, markowymi produktami takimi jak: Fusilade Forte 150 EC oraz Zamir 400 EW, Orius Extra 250 EW, Pyrinex 480 EC, Optimus 175 EC czy Bulldock 025 EC oraz istotnymi substancjami aktywnymi takimi jak abamektyna, chlorpyrifos, fluazyfop-P butylu, cyprodynil, sulkotrion czy trineksapak etylu.

Nowy portfel pomoże nam poszerzyć zakres działalności o istotny rynek europejski, na którym będziemy mogli budować naszą markę i oferować nowe możliwości dla coraz szerszej rzeszy odbiorców. Transakcje nabycia będą także dla spółki Nufarm bodźcem do ciągłego inwestowania w opracowywanie nowych rozwiązań, by mogła ona sprostać potrzebom producentów rolnych w przyszłości. Dołożymy wszelkich starań wprowadzając na rynek wiele nowych produktów, w tym także tych, które przechodzą w chwili obecnej proces związany z wydaniem stosownych zezwoleń.

Ponadto nabyte portfele produktów oferują stałe marże dla naszych partnerów dystrybucyjnych a integracja nowych produktów z dotychczasowym portfelem Nufarm zapewni nam dodatkowo możliwość uzyskiwania opinii od producentów rolnych na temat stosowanych kombinacji sprawdzonych i uznanych rozwiązań w uprawie zbóż.

– To znaczy, że Nufarm, Partnerzy Dystrybucyjni oraz rolnicy odniosą korzyść z transakcji nabycia …

– Tak jest. Nabycie portfela jest dla nas przełomowe, zwłaszcza w Europie, gdzie mamy duże możliwości zwiększenia udziału i wpływów na rynku. Ze strategicznego punktu widzenia, nabyte produkty idealnie pasują do naszego dotychczasowego portfela, co daje nam możliwość znaczącego poszerzenia oferty w segmencie środków grzybobójczych i owadobójczych oraz w naszym kluczowym segmencie upraw europejskich, w tym zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz upraw sadowniczo-warzywniczych.

Największą korzyścią dla rolników oraz naszych dystrybutorów będzie możliwość wspólnego opracowywania wielu innowacyjnych rozwiązań dla kluczowych europejskich upraw poprzez łączenie dotychczasowych produktów firmy Nufarm z nowymi produktami, które nabywamy:

W segmencie herbicydów, na przykład, opracujemy szereg rozwiązań w zakresie zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w oparciu o substancje aktywne o różnych mechanizmach działania (głównie z grupy regulatorów wzostu i sulfonylomoczników), co pozwoli skutecznie i w zrównoważony sposób zarządzać odpornością chwastów. Zaś w segmencie fungicydów rozszerzymy dotychczasową ofertę i zaproponujemy rozwiązania w zakresie zwalczania głównych chorób wszystkich głównych upraw, takich jak zboża, rzepak czy sady owocowe. Jako drugi kluczowy podmiot w segmencie regulatorów wzrostu roślin, Nufarm zamierza utrzymać rejestracje głównych produktów opartych na CCC, trineksapaku i etefonie, stosowanych przez producentów rolnych do ochrony plonów zbóż przed wylęganiem, a także zaoferujemy jedyny w swoim rodzaju portfel skutecznych, kombinowanych rozwiązań.

– Jakie są plany spółki w związku z przeniesieniem portfeli? Jakich zmian powinni oczekiwać klienci?

– Patrząc na produkty FMC, które nabywamy, przeniesienie zostało zakończone. Z dniem 1 lutego 2018, Nufarm sprzedaje i dostarcza wszystkie produkty objęte transakcją nabycia. Dla naszych klientów oznacza to, że wszystkie zamówienia będą odtąd składane u nas – a my jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaoferować naszym klientom interesujący i kompleksowy asortyment rozwiązań dla w segmencie upraw.

Transakcje nabycia odpowiednich portfeli od spółek Adama i Syngenta zostały zamknięte odpowiednio 15go i 16go marca. Z dniem 19 marca Adama i Syngenta przeniosły zapasy oraz powiązane dane na Nufarm.  Od tej daty Nufarm będzie odpowiedzialny za doradztwo, sprzedaż i dostawę tych produktów. Przejmujemy całą odpowiedzialność za wszystkie zapasy i wszystkie zamówienia otwarte. W celu szybkiej i niezawodnej realizacji wszystkich zamówień otwartych, nasi koledzy z działu sprzedaży i obsługi klienta możliwie najszybciej skontaktują się z klientami aby omówić kolejne kroki. W obu przypadkach mogę Państwa zapewnić, iż jesteśmy dobrze przygotowani do podjęcia wszystkich dalszych działań mających na celu udzielanie wsparcia naszym klientów oraz realizację niezakłóconych dostaw do naszego dystrybutora produktów w ramach dotychczasowego i nabytego portfela.

Redakcja AgroNews, fot. Marta Nowak

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,529ObserwującyObserwuj
5,440SubskrybującySubskrybuj

Grzegorz Puda: Pandemia nie osłabiła pozycji polskiego rolnictwa

Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami rolno-spożywczymi nie załamał się. W ubiegłym roku odnotowano 7% wzrost wartości eksportu, w stosunku do roku...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE