Groźny niewybuch wykopany w ogródku

O odnalezieniu dwóch skorodowanych pocisków na działce w gminie Łabunie poinformował policjantów mężczyzna kopiący rów pod przewód elektryczny. Powiadomieni funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Groźny niewybuch wykopany w ogródku Fot.: Policja

Zalęgającą w ziemi pozostałość z czasów II Wojny Światowej odnalazł pracownik ekipy kopiącej rów pod przewód elektryczny w jednej z miejscowości w gminie Łabunie. Po wykopaniu dwóch niewybuchów 49-latek natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów.

„Okazało się, że niewybuchy o długości około 40 centymetrów to skorodowane pociski artyleryjskie. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów z Łabuń. Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchów na poligonie zajął się powiadomiony patrol saperski” – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło.

Transport bydła do ubojni zakończony ogromną grzywną

Policja apeluje o właściwe zachowanie przy znalezieniu niewybuchów. Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nigdy samodzielnie nie próbujmy ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło
Źródło i fot.: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wstępne podsumowanie dwóch naborów z PROW 2014 – 2020

O przyznanie pomocy na inwestycje podnoszące jakość drzewostanu można się było starać do 29 lipca 2022 r., a 1 sierpnia 2022 r. był ostatnim...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,621ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE