Grunt to bezpieczeństwo

Konferencję zakończyła prezentacja Roberta Puhl: „Oryginalne znaczy pewne.” – kolejne działania w ramach akcji „Grunt to bezpieczeństwo.”

 

\"\"

 

Na rynku środków ochrony roślin sprzedawanych jest coraz więcej podrabianych produktów i z roku na rok stanowią one coraz poważniejszy problem. Niestety, jest to temat jeszcze zbyt mało nagłośniony, co jest wygodne i bezpieczne dla fałszerzy. Wciąż przybywa produktów nieznanego pochodzenia i o niewiadomym składzie. Przez rosnącą sprzedaż podrabianych środków ochrony roślin szczególnie tracą rolnicy, gdyż podrabiane produkty nie działają, często niszczą uprawy, powodując duże straty w plonach, a czasem nawet doprowadzają do poważnych uszkodzeń narzędzi rolniczych. Warto również zdać sobie sprawę, że używanie podróbek to niebezpieczeństwo nie tylko dla upraw, ale także dla ludzi i środowiska naturalnego.

To dlatego firma Bayer CropScience, jako inicjator akcji „Grunt to bezpieczeństwo”, jest nie tylko zaangażowana w działania na rzecz rozwoju nowych środków ochrony roślin, ale także w propagowanie zasad ich prawidłowego użytkowania. Dbając o bezpieczeństwo, stale tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania umożliwiające identyfikację opakowań swoich preparatów, żeby rolnicy mogli być pewni, że kupują oryginalne środki ochrony roślin firmy Bayer.

® – zastrzeżony znak towarowy firmy Bayer

Marta Nowak-Woźnica
Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here